van der Horst

Paraguay: Pajari scoort loepzuivere hattrick

Sami Pajari - Toyota Yaris Rally1
Sami Pajari - Toyota Yaris Rally1
Sami Pajari heeft een loepzuivere hattrick gescoord in het wereldkampioenschap rally. Na zeges in Estland en Finland, is de jonge Fin nu ook de snelste in het Zuid-Amerikaanse Paraguay. Hij wordt geflankeerd op het podium door twee Hyundai's.
  • Powercars
Er moesten zondagmiddag nog drie proeven worden afgewerkt, maar de tweede proef werd snel stilgelegd. Opener Takamoto Katsuta (Toyota) ging hard van de baan. Het wrak kwam op de weg terecht na een stevige tuimelperte. Het team werd zelfs overgebracht naar het ziekenhuis maar de Japanner en co-rijder Aaron Johnston bleven ongedeerd. Thierry Neuville (Hyundai) was als eerste ter plaatse en stond het duo bij.

De openingsproef zorgde voor weinig omwentelingen dus was het enkel nog uitkijken naar de Power Stage, die overtuigend naar Soliver Solberg (Toyota) ging.

Voor Sami Pajari (Toyota) was die nog van weinig belang. De Fin richtte zich volledig op zijn leidersplaats om zijn derde zege op rij te boeken, waar hij ook in slaagde. Het was al 2022 geleden dat iemand nog eens een hattrick boekte. Kalle Rovanperä was de laatste die dat voor mekaar kreeg. Pajari is ook de eerste in de geschiedenis die zijn eerste drie overwinningen in één reeks pakt.

Op het podium twee Hyundai's, en ook dat was al even geleden. Hayden Paddon (Hyundai) reed als tweede over de meet. Voor de Nieuw-Zeelander was het zijn tiende podium in zijn carrière. Adrien Fourmaux (Hyundai), misschien wel de snelste man van het weekend, tikte aan als derde. Door die prestatie houdt Hyundai Toyota nog even van de merkentitel.

Elfyn Evans (Toyota) moest vrede nemen met de vierde plaats. Pajari hakt dus stevig in op de poten van de Welshman zijn troon. Oliver Solberg (Toyota) pakte na een moeilijke start uiteindelijk nog de vijfde plaats, voor Josh McErlean (Ford). Diego Dominguez (Toyota) was overtuigend de snelste in Rally2, voor Gus Greensmith (Toyota) die ook de top acht afsluit in het algemeen klassement.

Het tweede deel van het Zuid-Amerikaans tweeluik volgt al binnen twee weken, met de Rally van Chili. Elfyn Evans start nog altijd als WK-leider, maar de Welshman mag zich terecht zorgen beginnen maken, want Pajari komt op slag tien punten dichter, en zit nu nog op 20 punten. Evans telt er 216, Pajari 196. Solberg wordt derde met 175 punten.

Foto: Toyota Gazoo Racing



Dit artikel werd gepubliceerd door Sandro Delaere in FIA World Rally Championship op zondag 30 augustus 2026 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting Rally del Paraguay.
  • Crisartech

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons