12H Paul Ricard: MiddleCap racing with Scuderia Praha in slotfase naar pole-position

“Ik had niet gedacht dat we nog zoveel sneller konden”, zei een dolblije Josef Kral tegen Lukas Gajewski van radiolemans.com. “Tijdens de eerste ronden dacht ik al: ‘Oké, we zitten al behoorlijk aan de limiet’, en de beide Herberth-Porsches waren erg snel. Maar toen besloot ik, nog een poging te wagen, omdat de omstandigheden op de baan snel veranderden. Dat heeft ons zeker geholpen en het is een mooi gevoel om op pole te staan!”
De Kessel Racing-Ferrari 488 GT3 (#8, L.M.D.V / Alessandro Cutrera / Marco Talarico / Marco Frezza / Nicola Cadei), die in de beginfase ook meestreed om de pole-position, start vanaf de vierde plaats, gevolgd door de Rutronik Racing by TECE-Audi R8 LMS GT3 (#18, Michael Doppelmayr / Pierre Kaffer / Elia Erhart / Swen Herberger). David Gostner reed op zijn laatste snelle ronde zijn persoonlijke snelste tijd en veroverde daarmee de zesde plaats op de grid met de MP Racing-Mercedes-AMG GT3 Evo (#58, Thomas Gostner / David Gostner / Corinna Gostner).
De Car Collection Motorsport-Audi R8 LMS GT3 (#88, Milan Dontje / Pierre-Yves Paque / Tim Müller / Robin Rogalski) en de SPS automotive performance-Mercedes-AMG GT3 (#20, Valentin Pierburg / Christian Hook / Steffen Görig) completeren het GT3-veld op de plaatsen zeven en acht.



Slechts 0,067 seconden beslissend voor TCE-pole

“Ik heb er erg van genoten en de auto was gewoon top”, zei Yannick Mettler tegen Lukas Gajewski van radiolemans.com.”Ik reed een sterke ronde die genoeg was voor de pole-position, daar ben ik blij mee. Bij een lange-afstandsrace is het misschien niet zo belangrijk, vooraan op de startopstelling te staan, maar het is altijd mooi als je een vrij uitzicht naar voren hebt. Ik denk dat het in de race belangrijk is om de auto te sparen, want er zijn hier een paar gemene kerbstones. Gisteren in de training hebben we al gezien dat er snel iets kapot kan gaan.”
Achter de eersten startrij vertrekt de tweede Autorama Motorsport by Wolf-Power Racing-Volkswagen Golf GTi TCR (#1, Constantin Kletzer / Emil Heyerdahl / Jérôme Ogay / Yannick Mettler) vanaf de derde startplaats, hoewel Emil Heyerdahl tijdens zijn uitloopronde schijnbaar zonder brandstof stilviel. Ook hier was het verschil klein, want de Volkswagen van het Zwitserse team was slechts 0,054 seconden sneller dan de Tictap Totcar Sport-CUPRA TCR (#123, Jorge Belloc Diaz / Jorge Belloc Ruiz / Álvaro Rodríguez Sastre), die in de beginfase ook meestreed om de voorlopige pole-position.

Vanavond wordt het programma op Circuit Paul Ricard voortgezet met een avondtraining van 20.00-22.00 uur.
Hankook 24H Series/Creventic Media
Tweet