24H Dubai: Maro Engel en Toksport WRT bezorgen Mercedes-AMG eerste pole sinds 2017


De HTP Winward Motorsport-Mercedes-AMG GT3 (#84, Al Faisal Al Zubair / Maximilian Götz / Maximilian Buhk / Christiopher Brück / Indy Dontje) eindigde als vierde in de kwalificatie, gevolgd door de MS7 by WRT Audi R8 LMS (#7, Mohammed Saud Fahad Al Saud / Michael Vergers / Dries Vanthoor / Christopher Mies / Rik Breukers) op de vijfde plaats.
Met de snelste tijd voor de MP Motorsport Mercedes-AMG GT3 (#19, Daniël de Jong / Henk de Jong / Bert de Heus / Jaap van Lagen) in de GT3-Am-klasse dankzij de zesde tijd algemeen van Jaap van Lagen start Mercedes-AMG in beide GT3-klassen vanaf de pole-position. De tweede Toksport WRT-Mercedes (#70, Axcil Jeffferies / Alexander Hrachowina / George Kurtz / Martin Konrad / Finlay Hutchinson) eindigde als tweede in de GT3-Am en als achtste algemeen. De derde tijd in de GT3-Am-klasse was voor de Saintéloc Racing-Audi R8 LMS (#26, Pierre-Yves Paque / Christian Kelders / Daniel Desbrueres / Michael Blanchemain / Steven Palette), die net buiten de top tien algemeen eindigde.

Twee vaste rijders uit de Porsche Supercup, de Nederlander Larry ten Voorde en de Luxemburger Dylan Pereira, streden om de pole-position in de 991-klasse. Uiteindelijk eindigde Ten Voorde met de race:pro motorsport-Porsche (#996, Bertram Hornung / Matthias Jeserich / Christian Voigtländer / Max Weering / Larry ten Voorde) bovenaan, nadat het team eerder op de dag de motor van de auto vervangen had. Pereira moest in de DUWO Racing-Porsche (#909, Andrey Mukovoz / Sergey Peregudov / Stanislav Sidoruk / Dylan Pereira) genoegen nemen met de tweede startplaats. De HRT Performance Porsche (#969, Hans Holmund / Tommy Gråberg / Erik Behrens / Holger Harmsen / Leon Köhler) kwalificeerde zich als derde in de klasse.
De Canadees Nickolas Wittmer behaalde met de ST Racing-BMW M4 GT4 (#438, Samantha Tan / John Boyd / Nickolas Wittmer / Jon Miller) de pole-position in de GT4-klasse. Een vroege snelle ronde voor Wittmer bracht het team aan kop, waarna het deze positie wist te verdedigen. Met de Hofor Racing by Bonk Motorsport-BMW (#469, Michael Schrey / Michael Fischer / Marc Ehret / Gabriele Piana / Tobas Müller) als tweede en de Century Motorsport-BMW (#430, Angus Fender / Brett Strom / Ben Hurst / Daren Jorgensen / Nathan Freke) op de derde plaats bezetten BMW-teams de volledige top drie van de GT4-klasse.
Colin White behaalt tweede TCE-pole-position op rij voor Ginetta bij Hankook 24H DUBAI

“Ik kon profiteren van een goede slipstream van een TCR-auto. Mijn snelste ronde ooit op Dubai Autodrome, daar ben ik echt heel blij mee”, zei Colin White tegen Johnny Palmer van Radiolemans.com. Voor de race wordt er regen voorspeld, maar daarover maakt zich White geen zorgen, zo verklaarde hij: “Wij houden van nat weer, we komen tenslotte uit Engeland!”
Snelste TCR-rijder was de 21-jarige Zweed Oliver Söderström, die met een rondetijd van 2:09,614 minuten met de snelste van de beide Lestrup Racing Team-Volkswagen Golf GTI TCR’s (#111, Hannes Morin / Martin Öhlin / Oliver Söderström / Marcus Fluch) bovenaan in zijn klasse eindigde. “Ik had een heel goede ronde. Van een Audi kreeg ik een slipstream, dat hielp om de pole-position te behalen”, aldus Söderström.
De Lestrup Racing Team-Volkswagen start naast de CWS-Ginetta vanaf de eerste startrij in de TCE-divisie. Op de plaatsen twee en drie in de TCR-klasse en de derde en vierde plaats algemeen volgen de BBR Cupra (#107, Kantadhee Kusiri / Kantasak Kusiri / Anusorn Asiralertsiri / Munkong Sathienthirakul / Chariya Nuya), en de snelste van de beide Autorama Motorsport by Wolf-Power Racing Volkswagen Golfs (#112, Alberto Vescovi / Roberto Ferri / Miklas Born / Constantin Kletzer / Yannick Mettler). Voor het Zwitserse team, dat vorig jaar in Dubai de TCE-divisie won, was de plek op de tweede TCE-startrij een mooie beloning voor de inspanningen bij de reparatie van schade, die het team op woensdag tijdens de test opliep.
De TOPCAR Sport with Bas Koeten Racing Cupra (#131, Fabian Danz / Antti Buri / Kari-Pekka Laaksonen / Ronny Jost) kwalificeerde zich als vierde in de TCR-klasse en als vijfde algemeen in de TCE-divisie. Met de AC Motorsport-Audi (#188, Stéphane Perrin / Vincent Radermecker / Tom Boonen / Gilles Magnus / Matthew Taskinen), de afgelopen twee jaar telkens TCR pole-sitters in Dubai, als vijfde in de klasse en de KCMG-Honda Civic (122, Paul Ip / Jim Ka To / Andy Yan / Kenneth Ma / Henry Lee Jr.) op de zesde plaats, staan er auto’s van vier verschillende merken in de top zes van de TCR-klasse.
Achter de pole-winnende CWS-Ginetta, die ook snelste in de TCX-klasse was, eindigde de Nordschleife Racing-Ligier JS2 R (#226, Guillaume Roman / Thierry Blaise / François Riaux / Michel Sallenbach) als twaalfde algemeen en als tweede in de klasse. De Team ACP – Tangerine Associates-BMW M240i Racing Cup (#321, Catesby Jones / Ken Goldberg / Damon Daniueli / Dr Jim Norman) completeert de top drie in de TCX-klasse.

De warm-up staat op vrijdag 10 januari van 10.30-11.00 uur op het programma. De startopstelling begint om 14.00 uur, de race start om 15.00 uur. De activiteiten zijn te volgen via de website van de serie, www.24hseries.com, met live-timing en streaming met commentaar van het team van Radio Show Limited, bekend van IMSA Radio en Radio Le Mans. De stream is ook beschikbaar op het YouTube-kanaal en de Facebook-pagina van de serie, evenals op motortrend on Demand. Regelmatige updates zijn er via Facebook, Twitter en Instagram. Nadere informatie is te vinden via: www.24hseries.com.
--- UITSLAG KWALIFICATIES 24H DUBAI GT ---
--- UITSLAG KWALIFICATIES 24H DUBAI TCE ---
Persbericht 24H Series powered by Hankook
Tweet