van der Horst

24H Dubai: Na 3H: Dinamic GT op kop

Comtoyou Racing - Aston Martin Vantage GT3 Evo
Comtoyou Racing - Aston Martin Vantage GT3 Evo
De Michelin 24H Dubai is officieel van start gegaan! Na een rustige maar stevige openingsfase van anderhalf uur werden de eerste drie Code 60’s uitgeroepen, onder andere door twee crashes. In de beginfase wisselden BMW en Porsche elkaar af aan de kop, maar op dit moment voert de Dinamic GT Porsche het veld aan, gevolgd door de Dragon Racing Ferrari en de Winward Racing Mercedes. De beste Belgische vertegenwoordiging tot nu toe komt van Kobe Pauwels, Tom Van Rompuy en Matisse Lismont in de Comtoyou Racing Aston Martin.
  • LTF
Start 2025 Michelin 24H Dubai
Start 2025 Michelin 24H Dubai
Over het algemeen verliep de start van de Michelin 24H Dubai zonder noemenswaardige incidenten. Helaas verloren we al vroeg de Comtoyou Racing Aston Martin #41. De wagen kampte sinds gisterenavond met technische problemen en kon niet van start gaan samen met de rest van het veld. Problemen met de versnellingsbak en het differentieel, gecombineerd met een gebrek aan reserveonderdelen, dwongen het team om vroegtijdig de handdoek in de ring te gooien.

Tijdens het eerste uur domineerden de BMW's van AlManar Racing by Team WRT en Paradine Racing. Anderhalf uur na de start werd de race echter opgeschrikt door de eerste Code 60, veroorzaakt door een crash van de Porsche Cup van JBR. Die ging dwars in de laatste bocht, schampte de Haas RT Audi en eindigde in de muur. Nadat het puin was opgeruimd, hervatte de race kort, maar al snel volgde een tweede Code 60. Dit keer moest de Team Motopark Mercedes uitwijken voor een tragere Ferrari, wat opnieuw voor brokstukken op het circuit zorgde.

Na de herstart nam de Dragon Racing Ferrari met Dustin Blattner de leiding over van de Winward Racing Mercedes. Die positie moest hij na een derde Code 60 echter afstaan aan de Dinamic GT Porsche, met de Ferrari en Mercedes achter zich. De Pure Rxcing Porsche rijdt momenteel op een vierde plaats, met de Paradine Competition BMW als vijfde en de AlManar Racing by Team WRT BMW als zesde.

De beste Belgen tot nu toe zijn Pauwels, Lismont en Van Rompuy in de andere Comtoyou Racing Aston Martin. Zij promoveerden naar een achtste plaats dankzij de strategische gevolgen van de Code 60's. Bert Longin en Peter Guelinckx in de Haas RT Audi volgen op de elfde positie.

In de 992-klasse liggen Fabian Duffieux en Mathieu Detry met Ajith Kumar Racing by BKR op een sterke tweede plaats, terwijl Benjamin Paque in de TFT Racing Porsche als zesde rijdt. De Speedlover Porsche, bemand door een volledig Belgische crew, bezet momenteel de achtste plek in die klasse.

Foto: Ollivision - 24H Series



Dit artikel werd gepubliceerd door Thomas Smets in 24H Series op zaterdag 11 januari 2025 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting 24H Dubai.
  • Powercars

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons