24H Spa: Een droom die werkelijkheid wordt voor Lorens Lecertua


“Toen ik in 2023 de eenzitterij inruilde voor de GT-racerij vormden de 24 Uur van Spa één van mijn grote dromen”, stelt Lorens, die in dat eerste jaar meteen de titel in de Alpine Europa Cup wist te veroveren. “Ik besef maar al te goed hoe groot de buitenkans is om hier al op mijn 18de aan de start te staan. Dit is zo een iconisch monument! Het volstaat om naar de deelnemerslijst te kijken, met 75 auto’s en de beste GT-rijders ter wereld. En als Belg zorgt het feit dat deze race in ons land wordt verreden er uiteraard voor dat het allemaal nog wat specialer wordt. Ik ben dan ook heel trots en vereerd dat ik één van de 23 Belgen aan de start ben.”
Hoewel Lorens nooit eerder aan de start stond van de CrowdStrike 24 Hours of Spa heeft hij wel al wat ervaring in het donker op het Circuit van Spa-Francorchamps. “Ik heb al twee keer de 25 Uur Fun Cup gereden”, legt hij uit. “Maar een Audi GT3 doet ongeveer 40 seconden minder over een rondje Spa dan een Fun Cup! Laat ons zeggen dat enkele visuele herkenningspunten me misschien wel kunnen helpen, maar ik vrees toch dat ik in een heel andere wereld zal stappen.”
Voor hij aan de slag gaat in dit monument van de internationale autosport beseft Lorens maar al te goed dat hij beide voeten op de grond moet houden. “Een podium in de Silver Cup zou fantastisch zijn”, geeft hij toe. “Maar om dat doel te bereiken hebben we nog een hele weg af te leggen. We moeten er in de eerste plaats in slagen om alle fouten te vermijden, goed weten om te gaan met het verkeer, alle valkuilen van de nacht vermijden en geen dwaze straffen oplopen. Vooral het respecteren van de ‘track limits’ wordt belangrijk! Het is aan ons om rustig te blijven en niets te overhaasten. Maar ik sta wel te trappelen om achter het stuur te kruipen, en ook om het evenement als deelnemer te beleven!”
Met 99.500 toeschouwers in 2024 en vijf dagen animatie zijn de CrowdStrike 24 Hours of Spa veel meer dan een race. “Alleen al de parade op woensdag wordt heel emotioneel”, lacht Lorens. “Blijkbaar is het enthousiasme van de fans immens, ik kijk er dan ook ontzettend naar uit. Maar op donderdag moeten we ons al volop focussen op de trainingen en de kwalificaties.”
De start van de 24 Uur van Spa wordt op zaterdag 28 juni gegeven, om 16u30. De Belgische supporters zullen zeker aandacht hebben voor de #26 Audi R8 LMS GT3 EVO II van Saintéloc Racing. Indien u er niet ter plaatse kan bij zijn: de race wordt live en integraal uitgezonden op het YouTube-kanaal van het kampioenschap (www.youtube.com/gtworld).
Persbericht Lorens Lecertua Press
Tweet





























Raf Vleugels