24H Zolder: Vier op een rij voor Belgium Racing


Teammanager Jan Gabriëls: “Het is altijd moeilijk te zeggen welke zege nu de mooiste is. Iedere race is anders en uiteraard vergeet je nooit de eerste overwinning. Maar ik denk dat het afgelopen weekend wel de moeilijkste was. Er waren meer topteams en topwagens dan andere edities. De vijf proto’s die aan de start stonden waren op papier sneller dan de Porsche, terwijl er tijdens deze editie ook veel grote namen zaten op concurrerende Porsches. Dat bleek reeds meteen tijdens de kwalificaties.”
Wie viermaal op rij een dergelijke loodzware race wint, hoeft niet steeds uit een ander vaatje te tappen. Het principe blijft hetzelfde, alleen de details veranderen. Maar er is meer voor nodig dan hard rijden alleen. En dan spreken we vooral richting voorbereiding, ervaring, inzicht, strategie, enz.

“We lagen op dat moment acht ronden achter op de leidende Norma, maar Marc is er toch in geslaagd om leider Bouvy onder druk te zetten. Iedereen deed een schitterende job en hield zich perfect aan de gemaakte afspraken. Ook op de tweede wagen verliep alles naar wens. We hadden nog dichter kunnen eindigen, want we verloren tijd met een defecte alternator. Maar zo hebben de andere teams uiteraard ook hun verhaal”.


Belgium Racing Press
Tweet