24H Zolder: Dirk Van Rompuy viert 40ste deelname


Een record en dat waren ze ook niet vergeten op Circuit Zolder, want Dirk werd samen met het ganse team van VR Racing en NGT Racing gehuldigd op het podium. Een record dat waaarschijnlijk nooit zal worden verbroken.
Dirk telt dan wel 72 lentes, maar hij heeft het hart van een jong veulen. Een wedstrijd is amper ten einde of hij maakt reeds plannen voor een volgende editie. Hij heeft altijd wel een of ander plan in zijn achterzak zitten.

Hij won de 24H Zolder in 1982 en werd ook ooit kampioen in de Zolder Touring Cup na een schitterende finale tijdens de 10H Zolder samen met de betreurde Jack (Pirelli) Buytaert en in een potente VW Golf van Dehaye Racing. Hij reed tien keer de 24HZolder samen met zoon Tom en behaalde verschillende zeges in de klasse. Ook Tom is reeds aan zijn 17de editie toe van deze klassieker.

Regularity in rally (hij won ooit de Boucles de Spa) en rallyraid is trouwens een specialiteit van Dirk en waar hij ook start behoort hij tot de favorieten. Dirk heeft een waanzinnig palmares. Won vorig jaar nog de RallyClassics Africa in Marokko, pakte ook verschillende podia in Dakar en Eco Dakar. Won de rally Neige et Glace, en vele andere rally’s op sneeuw en ijs.

Zijn doel is dan ook deze editie van de 24 uren te winnen in de klasse GT Sport en liefst zo ver mogelijk vooraan algemeen. Zodoende kan het team de voorsprong verder uit te diepen inzake de beoogde titel in GT Sport en een ereplaats algemeen. En uiteraard ook een titelverlenging in de Legend Trophy die hij vorig jaar won.
En dit met een nieuwe Porsche Cayman GT4 RS Clubsport in GT Sport binnen een mix van jong talent en ervaring piloten met Erik Qvick, Mauro Polderman, Belle Rappange en Nicolas Guelinckx.
Foto's: Georges De Coster / Stop & Go / Jan Formesyn / Niels Vaeck
Tweet





























François Verbist