van der Horst

6H Fuji: Eerste zege voor Tom Van Rompuy en Alpine

TF Sport - Corvette Z06 LMGT3.R
TF Sport - Corvette Z06 LMGT3.R
De 6 Hours of Fuji zit er op en kenden een paar unieke momenten. Zo wist Tom Van Rompuy zijn eerste zege te behalen in LMGT3 en dat samen met Charlie Eastwood en Rui Andrade in de TF Sport Corvette. Bij de Hypercars zagen we dan weer een nieuw merk op het hoogste schavot staan, met de Alpine A424 #35 van Charles Milesi, Ferdinand Habsburg en Paul-Loup Chatin. Dat, terwijl Laurens Vanthoor met de Porsche Penske Motorsport #6 mee op het podium mocht. De race werd vooral getekend door een zware crash van de BMW M Team WRT #15, die de wedstrijd in een volledig andere plooi zou gooien.
  • VR Racing VIP 24H Zolder
De wedstrijd werd na twee uur opgeschrikt door een zware crash van Raffaele Marciello in de BMW M Team WRT #15. De Zwitser kwam te dicht bij de Proton Competition Porsche van Nico Pino, remde te laat en gleed zwaar door tot in de vangrail. Marciello kon op eigen kracht uit de auto komen, maar de schade aan de wagen was aanzienlijk. Net op dat moment waren de Hypercars hun pitstopcyclus aan het afwerken, waardoor er heel wat strategieën omgegooid werden. Ook later zou een tweede Hypercar uitvallen, toen de Aston Martin Valkyrie #007 in aanraking kwam met de LMGT3-bolide van hetzelfde team.

In LMGT3 kreeg de zege wel een dramatisch jasje toebedeeld. De AF Corse Ferrari #21 van François Heriau, Simon Mann en Alessio Rovera leek goed op weg naar een tweede zege van het seizoen, ware het niet dat deze later in de race een tijdstraf van vijf seconden kreeg, vanwege een inbreuk tijdens de pitstops. Achter hen was Charlie Eastwood op jacht, die samen met Rui Andrade en Tom Van Rompuy zich goed staande wisten te houden in de TF Sport Corvette. Nog steeds leek de Ferrari op weg naar de zege, totdat Rovera in de laatste ronde ineens trager begon te rijden en met maar twee seconden voorsprong over de meet kwam, niet voldoende na een tijdstraf om de zege te behalen. Hiermee werd automatisch de zege toebedeeld aan de TF Sport Corvette #81, en mocht onze landgenoot Van Rompuy voor het eerst op het hoogste schavotje staan in het WK uithouding.

De Ferrari werd wel als tweede geklasseerd, terwijl de The Bend Team WRT BMW van Yasser Shahin, Augusto Farfus en Timur Boguslavskiy het podium vervolledigde. De zusterwagen met onder meer Valentino Rossi eindigde als vierde, nadat deze het haalde van de Manthey 1st Phorm Porsche. Maxime Martin met de Iron Lynx Mercedes finishte als negende.

Alpine Endurance Team - Alpine A424
Alpine Endurance Team - Alpine A424
Na de crash van Marciello en de Aston Martin #007 eindigde de race op een driestrijd tussen de Alpine #35, de Peugeot #93 en de Porsche #6 in de Hypercar-klasse. De Porsche 963 werd evenwel uitgeschakeld voor de zege nadat ook zij een tijdstraf kregen vanwege een inbreuk tijdens de pitstops. Dat terwijl Alpine een tactische keuze maakte door bij de laatste pitstop maar twee banden te wisselen in plaats van vier en zo seconden won. Daarmee sprong de wagen over de Peugeot #93 en reed Charles Milesi weg richting de zege. Samen met Paul-Loup Chatin en Ferdinand Habsburg is het de eerste overwinning voor het Franse merk Alpine, en tevens ook de eerste voor een chassis van Oreca in LMDh. Mikkel Jensen, Jean-Éric Vergne en Paul di Resta moesten tevreden zijn met een tweede plaats in de Peugeot Totalenergies #93, terwijl Laurens Vanthoor en Kévin Estre het podium vervolledigden in de tweede Porsche.

Gezien de AF Corse Ferrari 499P #51 buiten de punten geëindigd is, doet Vanthoor een goede zaak in het kampioenschap, en trekt hij richting Bahrein met 21 punten achterstand.

Foto's: Racing International Photography



Dit artikel werd gepubliceerd door Thomas Smets in FIA World Endurance Championship op zondag 28 september 2025 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting 6 Hours of Fuji.

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons