Acropolis: Tänak leidt nipt op ontketende Fourmaux

Sébastien Ogier (Toyota) moest teveel schoonmaken en verloor zo een kwart minuut. Hij volgt als derde op 16.9 seconden.
Ondanks een zware dag voor de WK-leider, is Elfyn Evans (Toyota) wel vierde, weliswaar op anderhalve minuut van de leider. De Welshman moet dus rekenen op pech vooraan, wil hij nog op het podium klimmen, maar bij deze stand doet hij al bij al geen slechte zaak in de WK-tussenstand.
Grégoire Munster (Ford) volgt op een halve minuut van Evans en is heel knap vijfde. De Belg reed een verstandige koers en kon zelfs eens een derde tijd algemeen realiseren. Hij moet dit vooral proberen vast te houden want er volgt een haastig pelotonnetje achter hem.
Takamoto Katsuta (Toyota), Kalle Rovanperä (Toyota) en Thierry Neuville (Hyundai) zitten op een handvol seconden van elkaar, maar kijken al aan tegen een achterstand van bijna drie minuten op de leider. Neuville klokte nog de snelste tijd op de slotproef, maar kwam twee tellen te kort om nog voorbij Rovanperä te gaan. Met de startposities van morgen in het achterhoofd, ging dat wel geholpen hebben.
In WRC2 staat er geen maat Oliver Solberg die de concurrentie los uit het wiel rijdt. Bij de Juniors leidt Ali Türkkan. Thomas Martens is zesde, maar reed een heel constante dag.
Morgen zijn er opnieuw zes proeven. De wedstrijd eindigt zondag.
Foto: Hyundai Motorsport
Tweet





























Kobe Claes