Acropolis: Tänak zorgt voor grote opluchting bij Hyundai met eerste winst

Sébastien Ogier (Toyota) pakte onder meer nog de Power Stage, maar kwam toch ruim een halve minuut te kort op de Est. De Fransman reed gezien zijn startpositie een dijk van een wedstrijd, maar Tänak was niets te doen. Adrien Fourmaux (Hyundai) bevestigde al het goede bij Hyundai en pakt zijn tweede podium dit seizoen, zijn eerste op onverhard. Ook de Fransman lijkt stilaan aan de betere hand na een onregelmatig debuut bij Hyundai.
WK-leider Elfyn Evans (Toyota) moest vrede nemen met de vierde stek, en ziet zo zijn riante voorsprong verder wegsmelten, maar al bij al moet de Welshman tevreden zijn. Thierry Neuville (Hyundai) reed naar de vijfde stek, en ook daarmee mag de Belg al bij al concent zijn. Hij eindigde op zes minuten van de winnaar na een weekend vol lekke banden.
Grootste slachtoffer van de slotdag was ongetwijfeld Grégoire Munster (M-Sport) die op weg leek naar kostbare punten. Maar Ford ontdekte bij het uitlezen van de wagen technische problemen en liet de Belg op zondag op kant staan.
Oliver Solberg was de beste in Rally2, ongestoord. Hij reed ook naar een zesde plaats algemeen voor Gus Greensmith en Yohan Rossel.
Bij de Juniors was Thomas Martens op weg naar een tweede stek, na enkele knaltijden op zaterdag. Maar op zondag moest hij de Fiesta helaas op kant zetten.
In de WK-tussenstand telt Elfyn Evans nu 150 punten. Dat zijn negen punten meer dan Ogier, die normaal de volgende manche skipt. Ott Tänak komt nu ook wel heel dicht, namelijk op twaalf punten van de WK-leider. Maar de volgende manche, binnen enkele weken is de Rally van Estland, zijn thuisrally. Tänak kan dus straks dé man worden van de zomer!
Foto: Hyundai Motorsport
Tweet