ADAC Rallye Stemweder Berg: Lastige wedstrijd voor Thyrsa Eertmans

“Het parcours is anders dan wat we aan het begin van de zomer voor de wielen geschoven kregen,” bevestigde onze landgenote na de verkenningen. “Geen beklimmingen of afdalingen zoals in de Vogezen of Oostenrijk. We rijden op vlakker terrein, meer zoals de typische Haspengouw-proeven.”
Gesterkt door die vaststelling streefde Thyrsa er in de loop van de wedstrijd naar de achterstand op de leiders te verkleinen. Dat liet haar toe het volgende besluit te trekken: “Het was een lastige rally. Soms dacht ik dat ik een geweldige proef had gereden, maar de tijd vertelde een ander verhaal. Ik kon niet in de buurt komen van de toprijders in de Cup. Bij iedere lus verbeterde ik wel mijn persoonlijke tijden en uiteindelijk eindigden we als zevende.”
Nog een reden tot tevredenheid: Thyrsa voltooide de rally niet alleen, waarmee ze haar consistentie en de betrouwbaarheid van de Mokka GSE bewees, maar haar Opel was bij de finish ook nog eens zo goed als nieuw.
De komende weken zal de vertegenwoordigster van het RACB National Team aan diverse evenementen deelnemen. “Op 17 en 18 oktober mogen we met veel plezier starten in de Rally van Sanremo, en twee weken later trekken we naar de Rally van Saarland-Palts in Sankt Wendel. Dit evenement, dat deze zomer werd afgelast, is nu definitief opnieuw ingepland voor 30 en 31 oktober. Het seizoen wordt afgesloten in België met de Spa Rally op 28 en 29 november.”
Persbericht RACB National Team
Tweet




























Sam Dejonghe