Assen: Patrick Lamster Belgische winnaar voor bomvolle tribunes


Jurgen Smet (Renault) was op zondag goed voor de achtste plaats in Super GT, maar liet vooral ook heel wat progressie noteren in vergelijking met de eerste race. Goede vooruitzichten dus voor de Spaanse Belg, die met veel ambities kan terugkeren naar het Benelux-kampioenschap.
Op weg naar de titel?
Patrick Lamster en David Molenaar (Porsche 997) hebben er een uitstekend weekend opzitten in GTB. Na een bronzen medaille gisteren, reden de kampioenschapsleiders in de tweede race naar een nieuwe zege. De Porsche-rijders lijken nu favoriet voor de titel in de klasse. “We kozen ervoor om Donald te laten starten op nieuwe banden, alle registers open te trekken en mij het werk te laten afmaken. Die strategie heeft geloond!” aldus de GTB-kampioen van 2013. Pech voor Simon Atkinson (Lamborghini) bezorgde de Belgen zelfs de dubbel, dankzij de tweede plaats van Fré Jonckheere en Ward Sluys op de JR Motorsport BMW M4 Silhouette.

Pechvogels

Ook Chris Voet en Bart Van den Broeck maakten zich op voor een nieuwe podiumplaats in de Sport-klasse en konden de overwinning al bijna ruiken. Maar plots ging de temperatuur van de versnellingsbak de hoogte in en kwam het verhaal van de tweede race vroegtijdig ten einde. “De strijd was heel intens in onze klasse, daarom is het nog zo jammer dat we niet tot het einde onze kansen hebben kunnen verdedigen. Onze blik is nu al gericht naar Brands Hatch, een prachtig circuit waar we sportieve revanche willen nemen”, was de reactie van Chris Voet.
Zowel de Clio van Stephane Polderman en René Steenmetz als het exemplaar van Wiebe Wytzes bereikten het einde niet. De zege in de Sport-categorie was voor de Lotus Exige van het duo Bergsma-de Jong.
De Supercar Challenge Powered by Pirelli maakt zich nu op voor de uitstap naar Groot-Brittannië. Van 11 tot 13 september wordt er immers geracet op de historische omloop van Brands Hatch, een verplaatsing die ook vorig seizoen al bijzonder in de smaak viel.
SCC Press
Tweet