Barcelona: Ekström gediskwalificeerd na dubieuze start



Er moet worden gezegd dat nieuwkomers Huyndai en Renault, respectievelijk met de duo's Grönholm/Timerzyanov en Chicherit/Grosset-Janin het voortreffelijk deden met vier plaatsen in de halve finales. Niclas Grönholm wist zelfs met de Hyundai i20 van GRX door te stoten naar de finale waarin hij uiteindelijk vijfde werd.
Sebastien Loeb kende dan weer een zeer moeilijk weekend en na een pechreeks tijdens de kwalificaties werd hij pas als dertiende geklasseerd net na teamgenoot Kevin Hansen die als onafhankelijk piloot is ingeschreven in het WK. Dus alleen Loeb en Timmy Hansen scoren punten voor Citroën in het merkenkampioenschap. Ook onder de tent bij Hansen Motorsport is het verschil merkbaar. Meccano's van Peugeot Sport sleutelen aan de wagens van Loeb en Timmy Hansen, terwijl de vaste crew van Hansen Motorsport zich ontfermt over de wagen van ex Europees kampioen Kevin Hansen.

En na de pech van Loeb tijdens de kwalificatieheats had deze wel het geluk aan zijn zijde tijdens in de halve finale en de finale. Tijdens de halve finale zat hij pas op een vijfde plaats toen leider en teamgenoot Timmy Hansen in de laatste ronde plots stil viel. In het geharrewar wist hij door te stoten naar de tweede plaats achter Ekström met de Hyundai van Grömholm achter zich als derde. De andere halve finale werd gewonnen door Solberg voor ploegmaat Kristoffersson die in de laatste ronde tijdens de jokerlap van Bakkerud naar de tweede plaats kon opschuiven.

Tijdens de start schoten Solberg en Ekström goed uit de startblokken, maar de Zweed week van zijn lijn af en duwde de VW Polo van de Noor in het decor. Deze laatste kon wel zijn weg verder zetten, maar sloot de race af in laatste positie. Loeb kwam niet perfect weg, raakte ook nog eens Kristoffersson tijdens de start en ging reeds in de eerste ronde jokeren. De Fransman kon wel voorbij Bakkerud toen de Audi-rijder ging jokeren in de laatste ronde en werd zodoende nog derde na Ekström en Kristoffersson. En na het uisluiten van Ekström zelfs tweede na Kristoffersson maar voor Bakkerud. Dus de tactische zet van Peugeot heeft zijn vruchten afgeworpen.
De VW Polo's van Kristoffersson en Solberg staan aan de leiding van het klassement voor de Audi's van Bakkerud en Ekström, de Hyundai van Grönholm en de twee Peugeot's van Loeb en Timmy Hansen. De Ford's van Olbergs MSE vielen niet in de prijzen. Eriksson wist zich niet te kwalificeren voor een plaats in de halve finales terwijl Larsson een zesde plaats pakte in de halve finale.
Reinis Nitiss eerste leider in Euro RX



Foto's: Johnny Loix - info: Frieda Loix
Tweet