Brands Hatch: Volle pot voor de Belgen in Super GT en GTB


Nicolas Van Dierendonck: “Wat een weekend en vooral, we hebben echt wel op wat geluk met de safety car kunnen rekenen. Net als gisteren kwam die op het goede moment de baan op en konden wij onze positie vooraan innemen. We hebben nu 15 punten meer dan onze dichtste belager, Roger Grouwels, maar met nog 88 punten te verdienen is er over het kampioenschap nog niets beslist. Spa en Assen worden nog twee behoorlijke kluiven vooraleer we aan de titel mogen denken.”
Roger Grouwels en Kelvin Snoeks konden de schade beperken met een vijfde plek, maar achter twee gastrijders, en met bovendien de punten van de polepositie en de snelste ronde op zak.
In GTB zagen we een gelijkaardig scenario, met het duo Lamster-Molenaar dat na de safety car zijn slag kon slaan. De Porsche 911 van de Limburgse stal EMG Motorsport won het pleit voor de rechtstreekse concurrenten, Milan Dontje en Ferdinand Kool (Corvette) en de Brit Simon Atkinson in zijn Dodge Viper.

Ward Sluys (JR Motorsport BMW M4) maakte een minder goede beurt en werd zesde, waardoor hij nu al als derde in het kampioenschap meer dan twintig punten achterstand telt.
Podium voor Chris Voet en Bart van den Broeck in Sport Divisie

Philippe Bonneel had samen met zijn teamgenoot Bas Schouten erg veel verwacht van het Engelse weekend, maar na een vierde plaats op zaterdag, zat er op zondag niet meer in dan een elfde stek. In de beginfase van de race kon de mooie EMG Motorsport BMW M3 nog mee met de kopgroep, het tweede deel van de race was duidelijk niet echt een meevaller.
Philippe Bonneel: “Echt gelukkig kunnen we niet zijn en mogelijk heeft dit een invloed op de rest van mijn raceplannen van het seizoen. Ik weet het nog niet, even dit laten bezinken.”
Jimmy Adriaenssens en Wim Meulders tikten als twaalfde aan, voor een voorlopig, eenmalig, optreden dit seizoen in de Seat. “Ik ben onder meer een huis aan het bouwen en we hebben dus weinig tijd, maar volgend jaar zit een comeback er wel in”, aldus de snelle Antwerpenaar.
Reiner Weishaupt en Xavier Mezquita werden in hun DVB Racing KTM dertiende na een moeilijke wedstrijd.
De zege in de Divisie Supersport was voor de Britse gasten Richard Neary en Martin Short in een Rollcentre BMW M3 V8.

Chris Voet en Bart Van den Broeck: “Een opsteker na gisteren, zeg dat wel. We blijven zo in de running voor het eindpodium en dat is ons doel ook. We hebben ons vooral zeer goed geamuseerd en dat is het belangrijkste!”
Supercar Challenge Press-Niles Vaeck
Tweet