Brands Hatch: Verslag race 1 Dutch on Tour event


De zon breekt door in de opwarmronde en wanneer de rode lichten uitgaan, zien we dat Bas Schouten de beste start heeft en direct de leiding pakt. Daarachter vechten de Porsches van Roger Grouwels en Daniel McKay. De strijd wordt na een volledige eerste ronde ‘gewonnen’ door McKay. Jos Jansen heeft daarachter de vierde positie veroverd.

Door de moeilijke omstandigheden op de baan komt Fiona James stil te staan in de grindbak, wat een safety car oplevert en het veld weer bij elkaar brengt. Na drie ronden verlaat de safety car weer de baan en is de herstart waar Bas Schouten opnieuw goed weg is en zijn eerste plaats mag gaan verdedigen tegen de twee Porsches die achter hem rijden. Daniel McKay maakt een fout en raakt even langs de baan, komt in aanraking met de vangrail maar kan zijn weg vervolgen. Roger Grouwels profiteert hiervan.
Daarachter heeft Kevin Clarke een positie gewonnen op Henry Zumbrink, welke nog wel op de tweede positie ligt achter Dennis de Borst in de Supersport 1 divisie. Kevin Clarke ziet zijn directe concurrent Ollie Taylor bijna net zo snel rijden als de Porsches. Ronald van Loon is na de herstart een plek kwijt geraakt aan Ruud Olij.

Daarachter heeft Dennis de Borst een minder goede ronde meegemaakt en heeft hij de BMW van Koen Bogaerts voorbij moeten laten gaan en ook Kevin Clarke heeft hiervan geprofiteerd. Henry Zumbrink sluit ook dan ook direct aan op de Seat bumper en een ronde later neemt Zumbrink de leiding over in de Supersport 1 divisie. Ruud Olij is ook snel dichterbij gekomen en een paar ronden later verwijst hij De Borst nog een plek terug naar de derde positie.
Op de vierde en vijfde positie algemeen, liggen de twee Engelse Supersport 2 BMW’s. Ollie Taylor lag lang aan de leiding in de derde divisie, maar Kevin Clarke is snel en weet Taylor in te halen. Beide coureurs weten op eigen bodem het hele Sport veld te domineren. Een mooie strijd volgt tussen deze twee bolides tot het pit window open gaat.
Na de pitstops zien we de BMW M4 Silhouette met nu Ward Sluys achter het stuur die nog altijd ruim aan de leiding ligt, voor nu Koen Bogaerts en Roger Grouwels die wat langer in de pitstraat heeft moeten staan en daarom de tweede positie heeft moeten afgeven. Daarachter heeft Bob Herber, welke helemaal achteraan gestart is, de vierde positie in handen voor Jos Jansen.

Dan komt er een call binnen dat er een deur midden op de baan terecht is gekomen. Koen Bogaerts heeft zijn deur verloren in zijn opmars naar voren. Deze deur moet weg gehaald worden en dat betekent dat er een full course yellow gegeven wordt om de marshalls een kans te geven dit veilig te doen.
Luuk van Loon voelt zich goed op het half natte circuit van Brands Hatch en komt iedere ronde dichterbij aan de Seat van Martin de Kleijn. Na een paar ronde haakt hij aan en weet hij vrij gemakkelijk de Seat te passeren en de tweede positie op te eisen. Ook vooraan in het veld geeft Koen Bogaerts de BMW flink de sporen en weet Ward Sluys zelfs in te halen, net voordat de safety car de baan opgestuurd wordt omdat Bob Herber langs de baan staat in het grind staat.
De safety car blijft op de baan in de laatste minuten van de race en wordt uiteindelijk binnen gehaald om de race te laten finishen. Koen Bogaerts en Pieter van Soelen pakken in Engeland de overwinning, voor teamgenoten Bas Schouten en Ward Sluys. Roger Grouwels wordt derde na een race zonder fouten en Jos Jansen finisht op de vierde positie.
Ruud Olij viert de overwinning in de Supersport 1 divisie. Hij wint voor Ronald en Luuk van Loon en Dennis de Borst en Martin de Kleijn. Ollie Taylor wint de Supersport 2 divisie voor Michael Smith en Chris Voet en Bart van den Broeck maken het derde podium vol.
De start van de tweede race is op zondag om 14.20 uur Engelse tijd – 15.20 uur Nederlands tijd en deze is weer te volgen via www.tsl-timing.com.
Supercar Challenge powered by Hankook
Tweet