Cherain wint waanzinnige Spa Rally - Verschueren nieuwe leider


Op de tweede dag, op doornatte ondergrond, viel de hakbijl nog meer: Ludovic Sougnez (Mitsubishi EvoX-koppeling), Chewon Lim (Hyundai i20 R5-kogellager) en Guillaume Dilley (Skoda Fabia R5-dubbele lekke band) moesten al tijdens de eerste lus het strijdtoneel verlaten. Ze kregen al snel het gezelschap van Melissa Debackere (Skoda Fabia R5-wiel af), Guino Kenis (Mini JCW-remleiding), Pieter-Jan Maeyaert (Ford Fiesta R5-crash), Kevin Demaerschalk (Citroën DS3 R5-elektronca) en Patrick Snijers (Porsche 997 GT3) moesten ook voortijdig naar de kant.

De Koreaan Lim, genavigeerd door de West-Vlaming Wydaeghe kwam hier trainen met de Hyundai i20 R5 om de wagen te leren kennen voorhij enkele Europese wedstrijden zal betwisten. Hij bleef voorlopig Cherain en Demaerschalk voor maar viel weg met een defecte kogellager.
Dankzij een uitstekende tijd bij de eerste doortocht van de Clémentine wist Princen Abbring onder druk te zetten. De leider ging bij de tweede doortocht in Wanne in de fout en ook hij moest naar de kant. Princen makte van de opgave van de Nederlander gebruik om de leiding in handen te nemen. Hij leek lange tijd op weg naar een tweede zege op rij. Maar alles ging in rook op toen hij op diezelfde Clémentine, de laatste proef van de rally en met een bonus van 20 seconden op Cherain over de kop ging. Princen en zijn co hielden er respectievelijk een gebroken rib en een pijnlijke schouder aan over. Cédric Cherain mocht in extremis de zegepalm in ontvangst nemen, na de hele dag de aanvalsklok te hebben geluid en op de verraderlijke wegen steeds meer vertrouwen te hebben opgedaan.

De tweede plaats ging uiteindelijk naar Benoît Allart (Skoda Fabia R5), die met een regelmatige en intelligente wedstrijd de ontgoocheling van de Haspengouw wist te verwerken.
Verschueren nieuwe leider

De top-10 werd vervolledigd door Jochen Claerhout (Porsche 997 GT3), Bastien Rouard (Citroën DS3 R3), Marc Duez (Porsche 997 GT3), Steve Vanbellingen (Mitsubishi EvoX) die zijn mooie prestatie van de Haspengouw herhaalde in GroepN, en Romain Delhez (Opel Adam R2) als schitterend winnaar bij de Juniors.
Foto's: RIP/Degryse
Tweet