Chili: Evans verdedigt voorsprong in tweede deel Amerikaans luik

De grootste concurrentie zit binnen zijn eigen rangen. Kalle Rovanperä (Toyota) is tweede op zeven punten van de Welshman, al zag hij zijn achterstand opnieuw wat aandikken. Sébastien Ogier (Toyota) kroop in Paraguay wel dichter, en is nu echt wel een gevaar in de strijd om de titel.
Toyota heeft dus drie stevige hangijzers in de frontlinie staan, maar ook Ott Tänak is nog niet uitgeteld. Hij volgt wel al op 18 punten van Evans, maar met 35 punten te geef in één rally, kan die achterstand snel weggewerkt worden. Kortom: de titel wordt dit weekend nog niet beslist, maar niemand mag nu steken laten vallen.
Zelfs Thierry Neuville (Hyundai) is nog niet uitgeteld, maar met een achterstand van 48 punten staat de Belg voor een onmogelijke opdracht, al kwam hij wel enkele punten dichter in Paraguay, na een ijzersterke slotdag. De Oostkantonner kan nog altijd vrank en vrij aanvallen, want ook in het merkenkampioenschap lijkt Hyundai al uitgeteld.
Of volgt er een verrassing? Zo was Adrien Fourmaux (Hyundai) in grootse doen in de laatste manche. Hyundai trok de Fransman wel nog terug om de i20 opnieuw helemaal klaar te stomen voor Chili. Hij zag zo kostbare punten verloren gaan, en zal uiteraard gebrand zijn om een goed resultaat neer te zetten. En dan is er nog Takamoto Katsuta (Toyota) die hoogtes blijft afwisselen met laagtes.
Bij Ford zullen ze wellicht snel een wanprestatie willen doorspoelen. Grégoire Munster kende een baalweekend in Paraguay, en ook Josh McErlean kwam van een kale reis terug.
In WRC2 krijgt het duel tussen Oliver Solberg en Yohan Rossel een vervolg. De Fransman zal wel een tandje moeten bijsteken, want de Zweed heeft de bovenhand na zijn knappe winst in Paraguay. Het veld oogt wat minder dik dan anders, maar met onder meer Fabrizio Zaldivar, Diego Dominguez en nog een paar "thuisrijders" krijgen Solberg en Rossel toch geen vrij spel.
Donderdag is er de shakedown. Er volgt geen showproef. Vrijdag begint meteen het echte werk. Het zwaartepunt ligt op zaterdag met enkele forse kleppers van 25 en zelfs 28 kilometer. Zondag zijn er nog amper 54 wedstrijdkilometers, waaronder een vrij korte power stage op zondagmiddag. Rond 19 uur Belgische tijd kennen we de opvolger van Kalle Rovanperä.
Foto: Toyota Gazoo Racing
Tweet





























Pieter Dubois