Condroz: Gryazin schrijft zijn naam bij als eerste Rus op palmares

Op de slotproef werd het klassement nog omgegooid. Adrian Fernémont (Skoda) verkeek zich op een remzone en gleed een voortuin binnen. Hij verloor daarmee zijn tweede stek aan een weergaloze Cédric Cherain (Porsche) die maar liefst zes snelste tijden liet noteren in zijn Porsche. Enkele onverharde en natte stroken zorgden ervoor dat hij niet kon meedoen voor winst, maar het podium zat er wel het hele weekend in. De thuisrijder bekroont een schitterende wedstrijd met een tweede stek op 50 seconden. Fernémont eindigde derde op ruim een minuut.
De tweevoudige Belgische kampioen redde wel zijn podium, want Gino Bux (Skoda) maakte ook nog fouten in zijn jacht op Cherain. Maxime Potty (Citroën) eindigde vijfde op bijna vier minuten, voor Jos Verstappen (Citroën) die alle valstrikken wist te ontwijken.
Bij de Juniors ging de winst naar Tom Rensonnet, in de Clio Cup naar Pierre-Emmanuel Brasseur die zo een eerste winst boekte. Bij de historics reed Pieter-Jan Maeyaert zorgeloos naar de overwinning.
De volgende manche, de laatste ook van het BRC, is die van Spa.
Foto: Davy Degryse - RIP
Tweet