Dakar: Lategan geeft iedereen lik op stuk

Henk Lategan (Toyota Gazoo Racing ZAF) verloor gisteren een pak tijd, en redde maar net zijn leidersplaats, maar het leverde hem wel een goede uitgangspositie op voor vandaag. De Zuid-Afrikaan blijft verrassen en ging resoluut voor dag- en vooral tijdswinst. De concurrenten hielden hem goed in het oog, vaak letterlijk, maar moesten toezien hoe hij zijn verlies van gisteren opnieuw omboog in een stevige bonus. Het werd overigens een dubbel voor de Zuid-Afrikaanse Toyotadelegatie want Guy David Botteril (Toyota Gazoo Racing ZAF) zorgde voor een mooie dubbel. Het sattelietteam doet het dus bijzonder goed voor Toyota. Botteril kan morgen flink wat steun bieden aan zijn gepromoveerde kopman. Mathieu Serradori (CR8), een certitude voor goede eindplaatsen, eindigde knap derde.
Van de klassementsmannen eindigde Yazeed Al-Rajhi nog het dichtst, op een zestal minuten. Guillaume de Mévius (Mini) was even op weg naar een tweede dagzege maar moest nog voor halfweg stoppen na mechanische problemen. Hij verloor opnieuw een pak tijd. Mini heeft de komende maanden duidelijk wat werk voor de boeg.
Al-Rajhi staat in de algemene stand nu op bijna zes minuten, dankzij een straftijd van twee minuten voor Lategan. Mattias Ekström (Ford) verloor wat tijd en moet zich gaan reppen om zijn podium veilig te stellen, want Nasser Al-Attiyah (Dacia) nadert tot op zes minuten van de Zweed. Al-Attiyah staat wel opnieuw op 35 minuten van Lategan en ziet stilaan zijn droom op een zesde eindwinst verdwijnen.
Er moet wel met twee woorden worden gesproken, want Ekström en AL-Attiyah kunnen morgen opnieuw voluit gaan aanvallen in de sporen van een tiental voorgangers. Lategan moet openen, waardoor zijn winst van vandaag morgen een gesel kan zijn.
Bij de motoren ging de dagzege naar Tosha Schareina (Honda). De Spanjaard verkleint als tweede zijn achtsterstand op Daniel Sanders (KTM) tot twaalf minuten. Ricky Brabec (Honda) is derde, op ruim een half uur.
Morgen trekt de karavaan naar Haradh. Zand is er amper, wel veel gravel. Het belooft een supersnelle etappe te worden. Met 350 kilometer tegen de klok is de etappe van morgen één van de laatste zware obstakels richting de eindmeet.
Foto: ASO - DPPI | F. Le Floc'h
Tweet