Endurance-nieuws van de afgelopen weken


*** Het was opvallend eind vorige maand dat er geen enkele Audi aan de start verscheen tijdens de Rolex 24 at Daytona. Er werd al gehint dat dit vooral lag aan Audi Sport North America en de weinige steun die zij de afgelopen jaren boden aan klantenteams. Daar zal verandering in komen, althans volgens Chris Reinke, die de leiding heeft over het klantenprogramma op globale schaal. In Sportscar365 liet de Duitser optekenen dat men herstructureringen zal doorvoeren zodat dit klantenprogramma toch terug op gang kan geraken. Zeer belangrijk gezien Audi ook in de GTP-klasse aanwezig wil zijn tijdens de Rolex in 2023.
*** Terwijl er veel teams afhaken na de Rolex, zien we toch nog een extra team het veld vervoegen voor de Mobil 1 12 Hours of Sebring. Racers Edge zal namelijk een Acura NSX GT3 Evo22 inzetten voor Kyle Marcelli, Tom Long en Ashton Harisson, een graduaat van de HPD Academy. Het team zal ondersteund worden door Wayne Taylor Racing, die zelf aanwezig zijn in de DPi-klasse. Hiermee krijgen we toch al een verdubbeling van dit wagentype in het veld.
*** Acura gaat ook aanwezig zijn in het WeatherTech Sprint Cup, de overige races die niet meetellen voor de Michelin Endurance Cup. Daar zal Rick Ware Racing, vooral bekend uit de NASCAR, een NSX GT3 Evo22 inzetten voor Ryan Eversley en Aidan Reid.

*** Overigens zijn er nog teams die met hun handen in het haar zitten volgens Racer.com. Normaliter zouden vier piloten dat weekend zowel in Sebring als in Texas in actie komen. De IndyCar Series heeft namelijk ook een manche datzelfde weekend en wilde meewerken aan een speciale regeling zodat de rijders beide races konden rijden. Toch besloot Chip Ganassi Racing om hun piloten aan de kant te laten, waarbij ze vervangen werden door Kevin Magnussen en Ryan Hunter-Reay, en dus kan de IndyCars deze speciale regeling niet meer verantwoorden. Daarom zullen Meyer Shank Racing en Vasser Sullivan een oplossing moeten zoeken om Hélio Castroneves en Kyle Kirkwood te vervangen.



Foto's: IMSA - PR Porsche - United Autosports - TF Sport - Martijn Wouters - Geert Franquet
Tweet





























Jef Machiels