van der Horst

Essen Motor Show presenteert meer dan 150 privé-tuningauto’s uit heel Europa

Ford Falcon "Mad Max" op de Essen Motorshow 2021
Ford Falcon "Mad Max" op de Essen Motorshow 2021
De Champions League van de Europese tuningwereld komt naar het Duitse Roergebied: Meer dan 150 privé-eigenaren presenteren hun uitvoerig getunede auto's aan fans op de Essen Motor Show van 30 november tot 8 december (Preview Day: 29 november) op de beurs van Essen. De auto’s worden getoond op de tuningXperience in hal 5 van het autofestival, dat in totaal ongeveer 500 exposanten in negen hallen herbergt. De privé-exposanten in de tuningXperience komen uit twaalf landen en behoren tot de beste tuners van Europa. Tegelijkertijd dienen hun voertuigen, waarvan sommige prijzen hebben gewonnen, als een trendbarometer voor toekomstige ontwikkelingen.
Een trend in de tuningXperience line-up van dit jaar is duidelijk het thema ‘widebodies’. Organisator Sven Schulz legt uit: “We hebben hier een groot aantal widebody-voertuigen. Het spectrum varieert van zichtbaar aangeschroefde verbredingen als bij race-auto’s tot perfect aangebouwde bodykits met een strakke en naadloze look. De trend naar meer breedte betreft zowel youngtimers als actuele modellen.” Verbrede versies van onder andere de BMW E46, Honda Prelude MK1, Ford Mustang GT 5.0 en Lamborghini Huracán trekken talloze fans naar Essen. Een getunede camper brengt kampeerfans in extase.

Een kenmerk van tuningXperience is de diversiteit, waarvan een aantal zeer zeldzame voertuigen blijk geeft. Tot de zeldzame voertuigen van dit jaar behoren bijvoorbeeld de modellen Fiat 126, Nissan Pao, Skoda 120G, Tofaş Dogan SLX en Volvo 242. Tot de highlights behoort ook een getunede Weinsberg X-Cursion Van 500 MQ camper, die laat zien dat kamperen en tuning perfect samengaan. Ook de moeite waard is een verhoogde Dodge Ram 1500, die echte Amerikaanse flair uitstraalt op de Essen Motor Show. Massief verhoogde chassis zijn al lang een trend in de VS, maar in Europa zijn ze (nog) iets bijzonders.

Het is een eenvoudige rekensom: elk jaar groeit het aantal voertuigen dat de status van klassieker bereikt. Ook de tuningscene is niet immuun voor deze ontwikkeling, want steeds meer tuners kiezen voor een klassieker als basismodel. Een van de vele voordelen: Voor het sleutelen zijn geen uitleesapparaten of computers nodig en het ombouwen kan vaak in je eigen garage worden uitgevoerd. Wie waarde hecht aan geschiedenis, vindt in de tuningXperience auto's zoals de Audi 100L, BMW E21, Jaguar XJ40 Sovereign, Lancia Delta Integrale EVO 2, Opel Kadett C Coupé ‘Rallye’, VW Golf 1 GTI en VW Type 3. Mercedes-fans kunnen ook uitkijken naar getunede versies van de modellen SL350 (R107), 190E en 230SL ‘Pagode’ (W113).

Droomland Japan

Met de voertuigen uit Azië en vooral Japan in de tuningXperience zou men een eigen speciale show kunnen organiseren. Modellen van fabrikanten als Hyundai, Kia, Mazda, Nissan, Subaru en Toyota zijn erg populair in de tuningscene. Dit is deels te danken aan de zeldzaamheid van sommige auto's en deels aan het feit dat Aziatische auto's goede prestaties neerzetten en plezier bieden voor een vaak schappelijke prijs. Voorbeelden op de Essen Motor Show 2024 zijn de Honda S2000, Mazda RX-7, Mitsubishi Lancer Evolution VII, Nissan Skyline R34, Nissan Silvia S15, Toyota Century V12 en Toyota Supra.

Daarnaast zijn er in de tuningXperience tal van andere voertuigtypes te zien, van volumemodellen en sportwagens tot duurzaam aangedreven modellen zoals de Tesla Model 3, Tesla Model S, Tesla Model Y en VW ID Buzz. Het oudste model in hal 5 is een GMC AFKWX 353 uit 1944 – de eigenaar heeft de voormalige Amerikaanse vrachtwagen van het leger omgebouwd tot dragracer. Het nieuwste voertuig is een BMW M2 uit het jaar 2024.

Tickets voor de EMS zijn nu online verkrijgbaar

Ongeveer 500 exposanten presenteren in negen hallen op de komende Essen Motor Show alles wat te maken heeft met performance & racing, tuning & lifestyle, motorsport en klassieke auto's. Tickets voor het kleurrijke festival voor autofans zijn verkrijgbaar in de online-shop op www.essen-motorshow.de

Persbericht 



Dit artikel werd gepubliceerd door de redactie in Autosalon op maandag 11 november 2024.
  • LTF

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons