van der Horst

Estland: Solberg op zucht van stunt

Oliver Solberg - Toyota Yaris Rally1
Oliver Solberg - Toyota Yaris Rally1
Oliver Solberg staat op 25 kilometer van een ongelooflijke stunt in de Rally van Estland. Met nog één proef te gaan heeft hij een stevige bonus op de Hyundai's van Ott Tänak en Thierry Neuville.
Oliver Solberg (Toyota) blijft imponeren. Ook op de slotdag laat hij geen spaander heel van de concurrentie, uiteraard ook een beetje geholpen door zijn startpositie. De Zweed diepte zijn voorsprong nog verder uit met twee snelste tijden. 

Het verschil op Ott Tänak (Hyundai) bedraagt nu 26.3 seconden. Thierry Neuville volgt plots op 48 seconden. De Belg reed twee eerder matige chrono's en verloor ook 10 seconden na een valse start. De Belg was daar niet gelukkig mee, en misschien krijgt dat nog een staartje, want er waren meerdere valse starts.

Daardoor komt Kalle Rovanperä (Toyota) plots nog dicht. De Fin hangt op minder dan tien seconden van de Belg. 

Adrien Fourmaux (Hyundai) is vijfde op anderhalve minuut van de leider. Elfyn Evans (Toyota) is zesde. Hij kreeg die plaats op een schoteltje omdat Takmoto Katsuta (Toyota) een beetje op de rem ging staan.

In WRC2 leidt Robert Virves nog altijd, maar zijn plaats komt plots onder druk te staan. Ook de Est kreeg een straftijd na een valse start. Landgenoot Georg Linnamäe is tweede op vijftien seconden.

Foto: Davy Degryse - RIP



Dit artikel werd gepubliceerd door Sandro Delaere in FIA World Rally Championship op zondag 20 juli 2025 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting Rally Estonia.
  • St. Paul Raceteam

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons