Finland: Tänak zet zich op kop


Tänak begint straks aan de showproef van Harju met een bonus van 5.4 seconden op Lappi. Elfyn Evans (Toyota) volgt op 10.3 seconden. Daarachter zit alles op een zakdoek met een sterke Craig Breen (Ford) op twaalf tellen en WK-leider Kalle Rovanperä (Toyota) op 13 seconden. De Fin had het moeilijk als eerste wagen op de baan en moest proberen de schade te beperken, wat hij opnieuw met vrucht deed.
Takamoto Katsuta (Toyota) is zesde op 17 seconden. Thierry Neuville (Hyundai) staat al bijna 26 seconden in de min, als zevende, kort voor Pierre-Louis Loubet (Ford) en Jari Huttunen (Ford).
Grootste pechvogels van de ochtend waren Oliver Solberg (Hyundai) en Adrien Fourmaux (Ford). Solberg schoof na 300 meter op de eerste proef al van de baan. De schade aan de i20 Rally1 is te groot en dus zal de Zweed ook niet meer herstarten morgen. Fourmaux raakte een steen en beschadigde de stuurinrichting. De Fransman probeerde het wel nog te herstellen maar kreeg later af te rekenen met problemen met de stuurbekrachtiging.
In WRC2 is Teemu Suninen (Hyundai) de leider. Joona Lauri leidt in WRC3.
Foto: Hyundai Motorsport & Toyota Gazoo Racing
Tweet