GP België: beurtrol of geen beurtrol?

Nadat de omloop van zeven kilometer noodgedwongen is ingevoerd aan het begin van de jaren 80, verschijnen de eerste barsten in de romance een vijftiental jaar later. De Formule 1-teams komen rond dankzij tabaksreclame: maar liefst zeven van de elf teams hebben hun handtekening gezet onder een contract met een sigarettenbedrijf. Alleen beslist België om een voorloper te zijn door die reclame te verbieden tijdens sportmanifestaties. De F1-wereld davert even op zijn grondvesten.

Modernisering

Sindsdien houdt de karavaan onafgebroken halt op het mooiste circuit ter wereld. Helaas volgt nu een 'maar': door het recente en overweldigende succes van de Formule 1, wil nu écht iedereen een Grote Prijs. Het leverde Francorchamps een beurtrol op: racen in 2026, 2027, 2029 en 2031, thuisblijven in 2028 en 2030.

We kruisen de vingers, want een beurtrol voor het mooiste circuit ter wereld? Daar kunnen wij - en met 'wij' bedoel ik alle autosportliefhebbers - absoluut niet mee leven.
Foto's: Racing International Photography, Gert Starckx
Tweet






























Michaël De Keersmaecker