GP België: met Formule 2, Formule 3 en Porsche Supercup


Rafael Câmara, regerend F3-kampioen en nu al de Braziliaanse hoop op een nieuwe glorieperiode in de F1, zegevierde de afgelopen maanden één keer. Het levert hem de derde plaats op in de tussenstand, weliswaar op 47 punten van de referentie.
Op het programma in Spa-Francorchamps staat zoals gewoonlijk een sprintrace en een reguliere wedstrijd. In de sprint vallen 10 punten te rapen voor de winnaar, in de race op zondag zijn dat er 25.
Het ongelijk van McLaren
Ook in de Formule 3 bekampen de jonge talenten elkaar tweemaal, met een identieke puntenverdeling als in de Formule 2. Nog een gelijkenis tussen beide kampioenschappen: de leider in de tussenstand komt uit voor het Spaanse Campos Racing, dat ook telkens de tussenstand bij de teams aanvoert.
Nederlandse traditie

Nederlanders en de Porsche Supercup, het is een traditie geworden. Patrick Huisman is niet voor niets recordhouder van het aantal titels. Tussen 1997 en 2000 verzamelde hij er vier. Larry ten Voorde, ondertussen met autosportpensioen, werd tussen 2020 en 2024 driemaal gekroond, Jeroen Bleekemolen werd in 2008 en 2009 kampioen.
Animaties
Afsluiten doen we met enkele randzaken die vooral de bezoekers ter plaatse zullen interesseren!- Er komen twee Fan Zones, in Ster en in Les Combes
- Amber Broos op zaterdag en Los Frequencies op zondag zorgen voor de muzikale toets
- Naar goede gewoonte scheuren F16's en een A400M voorbij tijdens de Air Show, net voor de start van de GP
- De Belgische pianist Typh Barrow brengt het volkslied samen met 12 andere muzikanten
- Na afloop van de Grote Prijs kunnen toeschouwers blijven hangen op het circuit om de WK-finale te volgen op een groot scherm
Tweet





























Michaël De Keersmaecker