van der Horst

GP België: met Formule 2, Formule 3 en Porsche Supercup

Start 2025 Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps
Start 2025 Porsche Mobil 1 Supercup Spa-Francorchamps
De Spa Grand Prix, da's niet alleen de Grote Prijs F1 op zondagnamiddag. In Francorchamps is het volledige voorprogramma uitgenodigd, met niet alleen Formule 2 en Formule 3, maar ook de Porsche Supercup. Ruim voldoende om de toeschouwers het hele weekend op het puntje van hun stoel te houden.
Nikola Tsolov
Nikola Tsolov
Het seizoen 2026 van de Formule 2, de ultieme wachtkamer voor de koningsklasse van de autosport, vertelt over een duel tussen Nikola Tsolov (Campos Racing) en Gabriele Mini (MP Motorsport). De Bulgaarse Red Bull-junior heeft na zeven meetings zeventien punten meer gesprokkeld dan zijn Italiaanse concurrent. Tsolov won maar liefst zes races, maar presteerde niet regelmatig genoeg om zijn voorsprong verder uit te diepen.

Rafael Câmara, regerend F3-kampioen en nu al de Braziliaanse hoop op een nieuwe glorieperiode in de F1, zegevierde de afgelopen maanden één keer. Het levert hem de derde plaats op in de tussenstand, weliswaar op 47 punten van de referentie.

Op het programma in Spa-Francorchamps staat zoals gewoonlijk een sprintrace en een reguliere wedstrijd. In de sprint vallen 10 punten te rapen voor de winnaar, in de race op zondag zijn dat er 25. 
Het ongelijk van McLaren
Ook in de Formule 3 bekampen de jonge talenten elkaar tweemaal, met een identieke puntenverdeling als in de Formule 2. Nog een gelijkenis tussen beide kampioenschappen: de leider in de tussenstand komt uit voor het Spaanse Campos Racing, dat ook telkens de tussenstand bij de teams aanvoert.

Ugo Ugochukwu
Ugo Ugochukwu
Zijn naam? Ugo Ugochukwu. Bekt niet echt lekker, moet ook McLaren gedacht hebben. De regerende wereldkampioen in de Formule 1 wees de Amerikaan vorig jaar de deur. Ugochukwu probeert nu hun ongelijk te bewijzen. Na vijf raceweekends heeft hij naast twee overwinningen ook achttien punten meer verzameld dan Audi-junior Freddie Slater (Trident). De Brit wacht wel nog altijd op zijn eerste zege.
Nederlandse traditie
Flynt Schuring
Flynt Schuring
In al dat eenzittergeweld vormt de Porsche Supercup een vermakelijke afwisseling. Laurens van Hoepen vertegenwoordigt - naast Max Verstappen natuurlijk - als enige de Lage Landen in de eenzitters, maar in de Supercup oogt de Nederlandse delegatie een stuk sterker. Flynt Schuring (Schumacher CLRT) is namelijk de leider in het kampioenschap, Robert de Haan (BWT Lechner) staat derde. De Duitser Theo Oeverhaus slaagt er als enige in om de 20-jarige broer van Morris Schuring in het vizier te houden. Met Dirk Schouten (8ste), Wouter Boerekamps (11de) en Jaap van Lagen (12de) staan nog drie Nederlanders in de top 15.

Nederlanders en de Porsche Supercup, het is een traditie geworden. Patrick Huisman is niet voor niets recordhouder van het aantal titels. Tussen 1997 en 2000 verzamelde hij er vier. Larry ten Voorde, ondertussen met autosportpensioen, werd tussen 2020 en 2024 driemaal gekroond, Jeroen Bleekemolen werd in 2008 en 2009 kampioen.
Animaties
Afsluiten doen we met enkele randzaken die vooral de bezoekers ter plaatse zullen interesseren!
  • Er komen twee Fan Zones, in Ster en in Les Combes
  • Amber Broos op zaterdag en Los Frequencies op zondag zorgen voor de muzikale toets
  • Naar goede gewoonte scheuren F16's en een A400M voorbij tijdens de Air Show, net voor de start van de GP 
  • De Belgische pianist Typh Barrow brengt het volkslied samen met 12 andere muzikanten
  • Na afloop van de Grote Prijs kunnen toeschouwers blijven hangen op het circuit om de WK-finale te volgen op een groot scherm
Foto's: Thomas Smets, Formula 2, Formula 3, Porsche Carrera Cup Deutschland



Dit artikel werd gepubliceerd door Gregory Deguelde in Formule 1 op woensdag 15 juli 2026.
  • Crisartech

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons