van der Horst

GP Singapore: Verstappen ook op pole voor de race

Max Verstappen - Red Bull
Max Verstappen - Red Bull
Max Verstappen heeft zijn Red Bull-bolide op de pole positie geplaatst voor de Grote Prijs van Singapore. Hij toonde zich 54 duizendsten sneller dan Ferrari-rijder Charles Leclerc en ruim één tiende sneller dan Lewis Hamilton (Ferrari). De leider in het kampioenschap, Mercedes-piloot Kimi Antonelli, kwalificeerde zich in vierde stelling, terwijl de derde startrij morgen bezet wordt door de twee McLaren-rijders.
  • Prospeed Competition
Door de regen eerder vandaag was er weinig grip op de baan, waardoor de baanevolutie groot was. Hoe later de rondetijd kon worden neergezet, hoe beter. Voor Isack Hadjar (Red Bull) was het echter een strijd om überhaupt een rondetijd te kunnen noteren. Nadat hij in de Sprint moest opgeven met een motorprobleem, viel de motor van de Fransman stil tijdens zijn eerste ronde in de kwalificatie. Hij kon herstarten en na een bezoek in de pits, kon hij opnieuw zijn weg verderzetten. Maar dan bleek hij opnieuw een probleem te hebben en kon hij niet meer schakelen, waardoor hij terug zijn garage opzocht. Uiteindelijk slaagde Red Bull er niet in om het euvel te verhelpen en zal Hadjar morgen dus achteraan de grid starten, aan de zijde van George Russell die morgen veertig plaatsen achteruit moet omwille van zijn gridstraffen wegens het vernieuwen van verschillende motorelementen.

Lewis Hamilton was de snelste in Q1, maar de meeste aandacht ging uiteraard naar de traagste zes rijders, waar uiteindelijk Fernando Alonso (Aston Martin) na een foutje in de laatste sector de eerste afvaller werd met de zeventiende tijd. Alex Albon (Williams) kwalificeerde zich als achttiende, gevolgd Lance Stroll (Aston Martin) en de twee Cadillac-rijders. Hadjar zette zoals eerder vermeld geen tijd neer.

In Q2 was Hamilton opnieuw de snelste, één tiende voor Verstappen. De eerste afvaller in deze sessie was Nico Hülkenberg (Audi). Hij kwam bijna twee tienden tekort om door te stoten naar Q3. Hij bleef wel beide Haas-rijders voor, alsook Carlos Sainz (Williams) en teamgenoot Gabriel Bortoleto. Franco Colapinto (Alpine) raakte in zijn laatste ronde de muur bij het uitkomen van de laatste chicane en strandde op P16.

In de ultieme kwalificatiesessie zette iedereen twee getimede ronden neer. Na een eerste poging was Verstappen de snelste man op de baan, één tiende voor Hamilton. Zowel Verstappen als Hamilton slaagden er niet in om hun tijd nog te verscherpen, maar Charles Leclerc deed dat wel en schoof op naar P2, op een halve tiende van de pole. Kimi Antonelli (Mercedes) kwalificeerde zich als vierde, gevolgd door Lando Norris (McLaren). Russell sloot aan op de zesde plek maar start morgen dus achteraan, waardoor iedereen achter hem een plaatsje naar voor opschuift, te beginnen met Oscar Piastri (McLaren). Pierre Gasly (Alpine) en de twee Racing Bulls sloten de top tien af.

Uitslag Kwalificatie F1 Grote Prijs van Singapore 2026

#RijderTeamResultaat
1.Max VerstappenOracle Red Bull Racing1:31.373
2.Charles LeclercScuderia Ferrari HP1:31.427
3.Lewis HamiltonScuderia Ferrari HP1:31.496
4.Andrea Kimi AntonelliMercedes-AMG Petronas Formula One Team1:31.562
5.Lando NorrisMcLaren Mastercard F1 Team1:31.712
6.George RussellMercedes-AMG Petronas Formula One Team1:31.747
7.Oscar PiastriMcLaren Mastercard F1 Team1:31.860
8.Pierre GaslyBWT Alpine Formula One Team1:32.225
9.Liam LawsonVisa Cash App Racing Bulls Formula One Team1:32.369
10.Arvid LindbladVisa Cash App Racing Bulls Formula One Team1:32.781
11.Nico HülkenbergAudi Revolut F1 Team1:32.784
12.Oliver BearmanTGR Haas F1 Team1:32.908
13.Esteban OconTGR Haas F1 Team1:33.323
14.Carlos Sainz Jr.Atlassian Williams F1 Team1:33.526
15.Gabriel BortoletoAudi Revolut F1 Team1:33.658
16.Franco ColapintoBWT Alpine Formula One Team1:33.787
17.Fernando AlonsoAston Martin Aramco Formula One Team1:34.223
18.Alexander AlbonAtlassian Williams F1 Team1:34.289
19.Lance StrollAston Martin Aramco Formula One Team1:34.946
20.Sergio PérezCadillac Formula 1 Team1:35.123
21.Valtteri BottasCadillac Formula 1 Team1:35.984
22.Isack HadjarOracle Red Bull RacingGeen tijd



Dit artikel werd gepubliceerd door Rutger Vanhee in Formule 1 op zaterdag 10 oktober 2026.
  • Crisartech

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons