van der Horst

Gulf 12H: 20 wagens en drie Belgen aan de start van de 15de editie

W Hotel op het Yas Marina Circuit
W Hotel op het Yas Marina Circuit
Dit weekend staat de vijftiende editie van de Gulf 12 Hours gepland op het Yas Marina Circuit in Abu Dhabi. Promotor Driving Force Events publiceerde aan de vooravond van de traditionele seizoensafsluiter in de Emiraten een eerste deelnemerslijst. Daarop prijken uiteindelijk 20 wagens, met ook twee Audi R8 LMS GT3 van Haas RT. Bij het Belgische team, dat rijdt onder de vlag van Antigua en Barbuda, vinden we ook twee van de drie deelnemende landgenoten terug. Peter Guelinckx deelt het stuur met Simon Balcaen en Steven Palette. Benjamin Paque komt van zijn kant uit op een Mercedes-AMG GT3 van TFT Racing die hij deelt met de Fransen Patrick Charlaix en Jordan Boisson.
  • Skylimit Events
Inception Racing - Ferrari 296 GT3
Inception Racing - Ferrari 296 GT3
Vijf verschillende constructeurs tekenen present en opvallend is het beperkte aantal Ferrari op de grid, een merk dat traditioneel sterk vertegenwoordigd is in Abu Dhabi. Geen spoor van noch AF Corse, noch Kessel Racing, beide recordhouder met vier algemene zeges. Ook Davide Rigon, die meer dan één op drie edities won, zal geen zesde triomf bijschrijven achter zijn naam. Het Steigerende Paard is met twee Pro-wagens echter niet kansloos voor de zege. Mercedes is dit jaar hofleverancier met liefst zeven exemplaren van de succesvolle AMG-GT3, waaronder vier in de Pro-klasse.

Haas RT - Audi R8 LMS GT3
Haas RT - Audi R8 LMS GT3
Daarnaast starten twee exemplaren van de McLaren 720S, waarbij Optimum Motorsport voor het eerst in de Verenigde Arabische Emiraten ook een Ferrari inzet, weliswaar onder de vlag van Inception Racing. Tot slot zijn tevens vijf Porsche ingeschreven, waaronder het exemplaar van Herberth Motorsport, dat vorig jaar nog een opvallende pole pakte, als enige Pro-wagen. Haas RT is het enige team dat de eer van Audi hooghoudt, aangezien uittredend winnaar Saintéloc Racing niet van de partij is. Het Franse team won vorig jaar, nadat de Optimum Motorsport McLaren een penalty had gekregen.

Alle deelnemende wagens zijn overigens GT3's. Geen enkele deelnemer tekende present in de GTX1-klasse die de organisatoren dit jaar introduceerden, een klasse bedoeld voor Cup-wagens als de Porsche 911 GT3 Cup, de Lamborghini Huracán Super Trofeo, de Ferrari 488 en 296 Challenge en de McLaren Artura Trophy.

TFT Racing - Mercedes-AMG GT3
TFT Racing - Mercedes-AMG GT3
De eerste actie in de Gulf 12 Hours start vandaag, vrijdag, met twee vrije trainingen. Op zaterdag staan nog drie trainingen en de kwalificaties geprogrammeerd en op zondag wordt om 4 minuten na 9 uur het startsein gegeven voor het eerste deel van de race, een confrontatie van acht uur. Om klokslag 19 uur lokale tijd start het slotstuk van vier uur. Het tijdsverschil met België bedraagt drie uur.

--- Voorlopige deelnemerslijst Gulf 12H 2025 (pdf) ---

Foto's: Martijn Wouters



Dit artikel werd gepubliceerd door Martijn Wouters in Circuit Internationaal op vrijdag 12 december 2025 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting Gulf 12 Hours.
  • LTF

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons