van der Horst

Hemicuda Rally: Derde zege op rij voor Bjorn Syx

Bjorn Syx/Rik Snaet - Toyota Yaris Rally2
Bjorn Syx/Rik Snaet - Toyota Yaris Rally2
Zaterdag 18 en zondag 19 oktober werd in Koekelare de Hemicuda Rally verreden, een manche meetellende voor het VAS regionale rallykampioenschap. Het werd een zeer dominante overwinning voor topfavoriet Bjorn Syx, op de Toyota Yaris bijgestaan door co-piloot Rik Snaet.
Wat de zege betreft, daar bestond weinig twijfel over in het Hemicuda rallyweekend in en om Koekelare. Al op zaterdagavond, op de ope ningsproef in Middelkerke, zetten Bjorn Syx en Rik Snaet op de Toyota Yaris Rally2 de beste tijd op de tabellen. Zondag pikte Syx en Snaet de draad gewoon weer op en lieten besttijd na besttijd noteren. Uiteinde lijk zouden ze negen van de tien proeven winnen. Enkel op de laatste proef, op zeker spelend, lieten ze de eer aan de anderen. De Britten Weatherly en Layland mochten met hun Citroën C3 Rally2 de derde passage op Koekelare op hun naam schrijven. Een leuke prestatie om mee naar huis te nemen! Maar de zege, die was voor de onbetwiste leiders Syx en Snaet. Hun derde zege in Koekelare in evenveel jaren.

Richard Pex/Jorie Christiaens - Skoda Fabia RS
Richard Pex/Jorie Christiaens - Skoda Fabia RS
Op de tweede trede van het podium zagen we Richard Pex en Jorie Christiaens met de Skoda Fabia RS. Opnieuw een sterke prestatie van de Nederlanders. Maar voor die ereplaats, dienden ze wel stevig strijd te leveren gedurende het gehele weekend. Eerst en vooral was er Paul Lietaer. Die kwam naar Koekelare met de Subaru Impreza WRC, en dus kon hij niet aantreden bij de Historics. Maar “de Polle” deed het ook uitstekend bij “de moderne”! Hij moest weliswaar wat tijd inleveren, maar hij kon wel op zes achtereenvolgende proeven telkens de tweede tijd pakken. Het leverde hem een stevige tweede plaats algemeen op... tot hij in de gracht sukkelde en veel tijd verloor. Richard Pex kon zo
 Chris Vandamme/Sharon Vermeulen - Alpine A110 GT+
Chris Vandamme/Sharon Vermeulen - Alpine A110 GT+
doorschuiven naar de tweede plaats, maar kreeg wel een opzittende Chris Vandamme op de huid. Vandamme, genavigeerd door Sharon Vermeulen, demonstreerde volop de mogelijkheden van de mooie Alpine A110 GT+. Hij pakte meerdere keren de tweede plaats in regel en het duurde tot de eindfases van de wedstrijd voordat Pex eindelijk de Franse GT kon losschudden. Voor Vandamme en Vermeulen was er een mooie derde plaats weggelegd!


Davies/Buckley - BMW M3 E30
Davies/Buckley - BMW M3 E30
Aan de voet van het podium strandden Tim en Clementine Van Parijs met de snelle Renault Clio Rally3, voor Lietaer, uiteindelijk vijfde. De Britten Davies en Buckley haalden op een zevende plaats algemeen de winst binnen in het Historics gedeelte. Zij scoorden met de BMW M3 E30 achtmaal de snelste tijd en werden de comfortabele winnaars bij de Youngtimers. Op de negende plaats dan vinden we Bert Cornelis, met co-rijder Compernolle op de Opel Monza, de winnaar bij de Old timers.

In divisie 1-2 was de vraag of Stefaan Tjoens met zijn gebrideerde Lancer Evo X zou kunnen worden afgestopt. Die vraag werd meteen op zondagochtend beantwoord, toen hij de wagen met mechanische problemen moest parkeren. Het was dan Joachim Dequeker die, samen met navigator Vanderhaeghe, de leidersplaats overnam met de Renault Clio. Hij kon een mooie voorsprong uitbouwen en Alexander Derez, ook al op Clio, achter zich houden.

Persbericht VAS Dynamiek



Dit artikel werd gepubliceerd door de redactie in VAS Rally op donderdag 23 oktober 2025.
  • Powercars

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons