Hittegolf zorgt voor verrassende winnaars in Valkenswaard (NL)



Steve Volders werd met zijn BMW tweede, voor Ariane Vanlommel, die met haar nieuwe Volvo dichter komt aansluiten bij de koplopers. Maarten Verstraeten werd vierde, voor Maikel Alewijnse en Danny de Beuckelaer.


In de RX Cup wilde Rume Antonissen op zaterdag de handdoek in de ring werpen toen het differentieel op zijn BMW brak. Zijn monteurs konden hem overtuigen om het onderdeel te vervangen en dat bleek een goed idee, want Antonissen pakte, bij afwezigheid van Senne Vanlommel, zijn eerste overwinning in de BMW-Cup, voor Rigo en Yorben Verstreepen en Sjouke Nobels.


In die grote finale ging het bij de start goed fout voor Pim Vlassak. In een stevig duel met Nick Kooremans werd Vlassak mee naar buiten genomen, waar hij over de kop ging. Bij de herstart stond Kooremans te scherp, waardoor hij een valse start maakte en twee keer door de joker moest. In zijn haast om snel een kloof te slaan, ging Kooremans vervolgens van de baan op het onverhard.
Daardoor liet hij de zege verrassend aan Ronnie Grauwels, die met zijn Speedcar Wonder nog eens aan het feest was. "En dat deed deugd, zeker na de zwarte vlag die ik eerder dit jaar in mijn ogen onterecht kreeg in Arendonk. Het niveau lag dit weekend erg hoog, met ook de Duitser Steven Laubach, een referentie in autocross, aan de start. Deze keer viel het allemaal goed uit voor ons.," vertelde Grauwels.
Kevin Letroye, die tot de voorlaatste ronde nog uitzicht had op winst, werd tweede, voor Kyandro Van de Vivere, die in de finale vanaf de laatste rij nog sterk kon oprukken.

Bij de Mini's werd Yenz Leysen afgetroefd door Ferre Meeus, die onder druk stand hield. Jules Damsin, die sterk startte vanaf de eerste rij, ging in de eerste rechtse over de kop, gelukkig zonder erg. Zo ging de derde plaats naar Lex Verbelen. Bij de U9 stond er weer geen maat op het talent van Martin Boesmans.
Press BK RX & Crosscar
Foto's: Johnny & Frieda Loix
Tweet






























Eric Wouters