Hockenheim: Derdaele op zucht van titel na opgave van Eijndhoven

Maassen probeert in de haarspeldbocht na de lange rechte lijn namelijk van Eijndhoven uit te remmen en daarmee meteen ook de maat te nemen van Glenn Van Parijs. De tweevoudig kampioen mist zijn rempunt echter en schiet daardoor niet alleen van Eijndhoven en Van Parijs voorbij, maar tikt ook Lauryssen rond. De twee titelkandidaten bedanken, maar bij de volgende bocht schuift de Nederlander echter naast de baan en rijdt zich vast in de grindbak waarna luttele ogenblikken later ook Maassen zijn Porsche 911 parkeert. Ondertussen is Derdaele komen postvatten op een virtuele podiumplaats en nog voor het einde van de eerste ronde stuur de wedstrijdleiding de safety car de piste op.
In ronde 5 volgt de restart, met Steven Van Rhee die autoritair de kop houdt, maar een fout maakt in - jawel - de remzone naar de haarspeldbocht. Van Parijs zet zijn Porsche naast die van de Nederlander waarbij de kemphanen elkaar zelfs licht raken. Bumper-aan-bumper en zij-aan-zij bikkelen beide heren, tot ze enkele bochten later synchroon van de piste schuiven... Derdaele bedankt en grijpt de leiding, terwijl Van Parijs terugvalt tot P10.
Een ronde later komt het - wederom in de haarspeldbocht - tot een aanrijding tussen Q1 Trackracing-teamgenoten Jan Lauryssen en Nicolas Vandierendonck, waarbij laatstgenoemde moet opgeven met een lekkage aan zijn bolide en ook Ziad Geris wat tijd verliest. Omdat de gestrande wagen van Lauryssen moet weggetakeld worden, verschijnt opnieuw de safety car op de baan. Na enkele ronden neemt Derdaele het veld wederom op sleeptouw, met in zijn zog Sebastian Freymuth (PG Motorsport) en Ghislain Cordeel (Team GP Elite). De zege van Derdaele komt in het laatste wedstrijddeel niet meer in gevaar, terwijl Glenn Van Parijs nog knap als tweede aantikt. De Belg - die tevens de snelste ronde op zijn naam zette - krijgt echter een tijdstraf van 5 seconden wegens een jump start en valt zo terug naar P4, waardoor Cordeel voor het eerst naar het ereschavot mag.

De laatste wedstrijd van het seizoen start morgen om klokslag 11u, met in principe Huub van Eijndhoven op pole.
Foto's: Porsche Carrera Cup Benelux
Tweet