van der Horst

Hungaroring: Weekend in twee tinten voor Q1 Trackracing

Q1 Trackracing - Porsche 911 GT3 Cup
Q1 Trackracing - Porsche 911 GT3 Cup
Q1 Trackracing kwam afgelopen weekend op twee fronten in actie: enerzijds tijdens de derde manche van de Porsche Carrera Cup Benelux op de Hungaroring in Hongarije, anderzijds in de derde wedstrijd van het Belcar Endurance Championship op het circuit van Spa-Francorchamps. Snelheid was er in overvloed, met een overwinning, een polepositie en meerdere podiumplaatsen. Maar brute pech hield het team en zijn rijders van nog mooiere resultaten.
Voor de derde manche van de snelste merkencup van de Benelux trokken de teams naar de Hongaarse hoofdstad Boedapest, naar het circuit waar in 1986 de eerste F1-wedstrijd achter het IJzeren Gordijn werd verreden.
Frank Porté Ruiz (#22) en Iron Dame Alexandra Vateva (#56) bestuurden de beide Porsche 992 GT3 Cup-wagens van het team. De jonge man uit Andorra begon bijzonder sterk aan het weekend, met op zaterdag tweemaal de polepositie bij de rookies. En het beste moest nog komen: tijdens de eerste race bewees de 19-jarige Porté Ruiz zijn klasse.

Teameigenaar Edgard Terium:
Alexandra Vateva - Q1 Trackracing
Alexandra Vateva - Q1 Trackracing
“Na een zeer sterke wedstrijd won Frank niet alleen voor de derde opeenvolgende keer de rookieklasse, hij reed ook naar een tweede plaats algemeen – en dat in slechts zijn vijfde race met deze wagen, in een hoogstaande competitie als de Porsche Carrera Cup Benelux. We zijn met Frank absoluut op de juiste weg. Jammer genoeg werd hij in de tweede race brutaal uit de wedstrijd gekegeld door een concurrent die na het rechte stuk compleet zijn rempunt miste. Dergelijke incidenten zijn des te jammerlijker omdat ze niet alleen een uitval betekenen, maar ook belangrijke punten kosten, terwijl we meededen voor de zege.”

Alexandra Vateva reed op zaterdag naar een solide vijfde plek en pakte op zondag opnieuw het rookiepodium met een derde plaats – haar tweede van het seizoen, na Zandvoort. De Iron Dame van Q1 Trackracing boekt elk weekend progressie en bewijst dat ook zij uit het juiste racehout gesneden is.

Dirk Schouten met geslaagd gastoptreden in Spa-Francorchamps
Dirk Schouten – de kampioen van de Porsche Carrera Cup Benelux 2024 met Q1 Trackracing – viel op het laatste moment in voor de zieke Stienes Longin in de derde Belcar-manche op Spa-Francorchamps. Samen met Nicolas Saelens vormde hij een sterk duo, en Schouten bewees dat hij niets aan snelheid heeft ingeboet.

Dirk Schouten
Dirk Schouten
“Ik ben blij om opnieuw voor Q1 Trackracing te kunnen racen en me zo extra voor te bereiden op mijn deelname aan de Porsche Supercup in Spa-Francorchamps”, verklaarde hij na zijn polepositie op vrijdag. “De race zelf was een mooi gevecht van 125 minuten tegen stevige concurrentie. We finishten derde, op amper enkele seconden van de winnaars. Voor mij was het vooral geweldig om weer samen te werken met dit team.”

Voor Q1 Trackracing gaat de zomer verder met deelname aan de Supercar Challenge op Circuit Zolder op 12 en 13 juli. Een week later volgt dan de vierde manche van de GT Cup Europe op het Franse circuit van Paul Ricard.

Persbericht Q1 Trackracing



Dit artikel werd gepubliceerd door Niels Vaeck in Porsche Carrera Cup Benelux op maandag 7 juli 2025 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting 25 Hours Fun Cup.
  • Prospeed Competition

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons