van der Horst

Imola: Pole, zege en leidersplaats voor Milan Marczak

Milan Marczak - Ajith RedAnt Racing
Milan Marczak - Ajith RedAnt Racing
Ajith-RedAnt Racing-rijder Milan Marczak zette tijdens de derde manche van de Porsche Carrera Cup Benelux 2026 op de Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari in het Italiaanse Imola een zo goed als perfect weekend neer. Een dubbele polepositie, een overwinning en een tweede plaats leverden de 18-jarige Pool ook de eerste plaats in de tussenstand op.
Het was warm in Imola, heel warm. Maar dat leek Milan Marczak, die voor het eerst op het Italiaanse circuit reed, niet te kunnen deren. Zowel voor de eerste als de tweede race van de Porsche Carrera Cup Benelux wist hij zijn bolide met het nummer #96 op de pole positie te parkeren.
 
“Al tijdens de testdag en de vrije trainingen had Milan laten zien dat hij in Imola goed uit de voeten kon”, stelt teammanager Marc Goossens. “Maar hij had nog wat moeite om alles aan elkaar te schakelen. Ook met het eerste setje banden in de kwalificaties lukte dat niet. Met het tweede setje heeft hij echter alles op alles gezet en liet hij kanontijden noteren. Indrukwekkend.”
 
In de eerste race verzilverde Marczak zijn pole met verve. Hoewel hij nadien nog onder druk werd gezet door Jaap Van Lagen, beging Marczak geen enkele fout. Van Lagen moest kort voor het eind nog de strijd staken, maar ook zonder dat incident was Milan Marczak ongetwijfeld naar zijn tweede algemene overwinning in de snelste monomerkencup van de Lage Landen gereden.
 
“Het is geen leedvermaak, maar ik vind het voor ons een positieve vaststelling dat een ervaren rot als Jaap Van Lagen in de fout gaat als hij moet jagen op een jonge rijder die debuteert in Imola”, stelt Goossens. “Het was een foutloze race van Milan en een meer dan verdiende overwinning.”
 
Race 2 op zondagochtend leek hetzelfde scenario te volgen, maar deze keer wist Van Lagen Marczak wel te verschalken. De Rookie-kampioen van 2025 hield echter het hoofd koel en rijfde zonder veel problemen de punten voor de tweede plaats binnen. Voldoende om de eerste plaats in de tussenstand te bezetten, ex-aequo met Van Lagen.
 
“Milan kreeg te maken met problemen met de stuurinrichting, waardoor Van Lagen er tussen de Rivazza-bochten langs kon”, legt Goossens uit. “Maar met twee pole posities, een zege en een tweede plaats springt Milan wel van drie naar één in de tussenstand, naast Van Lagen. Chapeau.”
 
Jesse Polderdijk - Ajith-RedAnt Racing
Jesse Polderdijk - Ajith-RedAnt Racing
Jesse Polderdijk zette in Imola zijn leerschool in de Porsche Carrera Cup Benelux verder. Met een vijfde en zesde plaats bij de rookies toonde hij opnieuw dat hij over heel wat potentieel beschikt.
 
“Dit is pas zijn derde meeting in de Porsche Carrera Cup Benelux en Jesse mist dus nog wat kilometers, wat ervaring”, legt Goossens uit. “Dat is niet meer dan normaal. Het is nu een kwestie van niets te overhaasten, en dan komt hij er wel. Ik wil trouwens ook al onze mecaniciens bedanken. Door ons dubbel programma van afgelopen weekend was het een beperkte groep in Imola, maar iedereen presteerde foutloos, ook de twee nieuwelingen. Ook zij verdienen een pluim.”
 
Ajith Redant Racing - Mercedes-AMG GT3 Evo
Ajith Redant Racing - Mercedes-AMG GT3 Evo
Dat dubbele programma van Ajith-RedAnt Racing bestond dit weekend ook uit de 12 uur van de Nürburgring, voorlaatste manche van de Europese 24H Series. Het werd een bewogen race voor Ajith Kumar, Ayrton en Yannick Redant en Kobe de Breucker, maar met hun Mercedes-AMG GT3 EVO legden ze toch beslag op een vierde plaats in GT3 Pro-Am. Zo houden ze, met enkel de 24 Uur van Barcelona nog te gaan, al hun titelkansen gaaf.

Persbericht racemailpress



Dit artikel werd gepubliceerd door de redactie in Porsche Carrera Cup Benelux op maandag 6 juli 2026 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting 4 Hours of Imola.
  • Prospeed Competition

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons