Letland: Kristoffersson en Ekström verdelen de buit en lopen verder uit

Tweemaal volledig Zweeds podium

Kristoffersson opnieuw een fractie te snel

De eerste finale van het weekend werd opnieuw gewonnen door Kristoffersson na een tumultueuze start met onder meer Larsson die met zijn Audi een quasi onmogelijk manoeuvre uitvoerde en daarvoor de prijs moest betalen. Kevin Hansen kon ervan profiteren om naar de tweede plaats op te schuiven tijdens de start. Grönholm werd ook gehinderd en streelde daarenboven nog eens de muur in een duel met Kevin Hansen die uiteindelijk vierde werd op amper 3 tiende van broer Timmy, die net het podium haalde na een uitmuntende Kristoffersson en Ekström.
Ekström neemt revanche op magistrale wijze


Na zes kwalificaties, vier halve finales en twee finales over twee dagen is het verschil tussen de titelpretendenten onveranderd. Zowel Kristoffersson als Ekström scoorden 55 punten en dus blijft het verschil tussen de VW Polo en de Audi S1 hangen op 17 punten. Maar het verschil met de rest in de tussenstand is ondertussen opgelopen naar 49 punten (Grönholm), 55 punten (Timmy Hansen), 65 punten (Larsson) en 70 punten (Kevin Hansen).
Normaliter zijn er nog vier races, twee in Barcelona, één in Spa en één op de Nürburgring. Er zijn dus nog 120 punten te verdelen. Het wordt quasi onmogelijk om de twee koplopers nog bij te benen. En indien Kristoffersson van ziekte en pech gespaard blijft, zal het zelfs voor Ekström zeer moeilijk om het verschil van 17 punten met de tweevoudige wereldkampioen weg te gommen.
Foto's: Johnny Loix
Tweet