Belcar Masters Zolder: Longin, Piessens & Van Laere zijn er klaar voor
Stienes Longin, met zijn 24 lentes de jongste van de drie rijders, staat te trappelen van ongeduld om de competitie aan te vatten. “Eindelijk beginnen we eraan! En dan nog wel in de hoogste klasse in het Belcar Endurance Championship. Ik ben zeer blij dat Thomas, Sven en ik een niveau hoger kunnen gaan strijden. Het klikt super goed tussen ons en ook met het Bas Koeten Team. Hier hebben we dus al een ideale voorbereiding. Voor mij persoonlijk is het ook wel speciaal dat ik tegen mijn pa ga strijden. Ik hoop dat we hem het vuur aan de schenen kunnen leggen. Maar we moeten wel realistisch blijven want dit zal niet eenvoudig zijn. Als we komend weekend een podiumplaats kunnen behalen zal onze missie zeker geslaagd zijn.”
“Allereerst wens ik de organisatie te feliciteren met het geleverde werk gedurende de winter, een mooi startveld met een 45-tal wagens voor het Belgische endurance kampioenschap dat is toch al eventjes geleden”, vult de 42-jarige Sven Van Laere aan. “Ik kijk ik natuurlijk reikhalzend uit naar de start van dit seizoen omdat het rijden met een CN Prototype toch iets totaal nieuw voor me is. De eerste kennismaking met zowel de Wolf, mijn teamgenoten als het team was trouwens een 100% meevaller. Maar eerlijkheidshalve zeg ik er graag bij dat het ook duidelijk gemaakt heeft dat de overstap naar het rijden met een high downforce wagen toch wat meer aanpassing vergt dan verwacht.”
Thomas Piessens – sinds december vorig jaar een dertiger - was afgelopen weekend nog succesvol als klassenwinnaar in de 24H van Silverstone. “Maar ook voor mij is het uitkijken naar de eerste Belcar race van het jaar in Zolder. Een eerdere test met de Wolf GB08 verliep goed en ook de kennismaking met het team van Bas Koeten verliep erg vlot. Rijders en team zitten op dezelfde golflengte en willen allen voor maximaal resultaat gaan. Op dit moment is het moeilijk een pronostiek te maken aangezien er veel nieuwe factoren zijn dit seizoen, maar aan inzet en motivatie zal het alvast niet ontbreken! Sven en ik zullen er alles aan doen om Stienes bij te staan in de ‘familievete’. We zijn er klaar voor”, besluit een olijke Thomas Piessens.
Stienes Longin Press
Tijdschema Belcar Endurance Championship 9-10 april Circuit Zolder:
Zaterdag 9 april:
09u05 – 09u50 : Vrij Training
14u00 – 14u30 : Kwalificatie
Zondag 10 april:
14u05 – 16u10 : Race over 125 minuten
Tweet