Mazda MX-5 Cup: Voorbeschouwing DDK Motorsports

"Omdat we er de voorrang aan gaven budget uit te sparen en hierbij aan 2026 te denken, lieten we de #32 op stal staan en kon ik mij alzo éénmalig tenvolle toeleggen op het managen van Thierry en Oekraïners Yvan Yeremko, Mykhallo Kohan en Serhil Volobulev", zegt Delano over het missen van de Finale Races.
Voor het komende seizoen zit Delano opnieuw achter het stuur van de blauwe DDK-Mazda. Met hernieuwde kracht – een volledig gestripte en heropgebouwde MX-5 –, voldoende ervaring en kennis van het meer dan woelige peloton van de MX-5 Cup blijft hij één van de favorieten.
"Als 14-jarige leerde Delano in karting al de knepen van het vak en die leerschool is hem goed van pas gekomen om in de Mazda vooraan een plaatsje op te eisen", zegt vader/manager Geert De Ketele. "De MX-5-races zijn met een vol pak gelijkaardige auto's van een uitzonderlijk niveau en het is precies door het spelen met afstellingen en bandendruk dat je er het verschil kan maken."
2026 wordt voor Delano een druk seizoen, want Oekraïners Yvan Yeremko en Mykhallo Kohan gaan naast racen in de MX-5 ook aan het werk in de ADAC GT4 Germany.
"De kalenders overlappen elkaar, en wanneer ik niet weerhouden ben door de Mazda zal ik hen in de Duitse races bijstaan en alzo mijn debuut maken in GT4. Die overstap naar GT4 heeft altijd in mijn hoofd gezeten", stelt Delano. "Maar dit jaar gaat alle voorrang bij mij naar de Mazda MX-5 Cup. Doordat zij er af en toe niet bij zullen zijn, maakt dat wij één van onze Mazda's kunnen verhuren aan rijders die één of meerdere keren willen proefdraaien in de Mazda MX-5 Cup. Hoe dan ook, zijn wij voor de eerste afspraak op Circuit Zandvoort voltallig, met ook Serhil Volobulev erbij als vierde man bij DDK Motorsports."
Persbericht Mazda MX-5 Cup
Tweet






























Pieter Dubois