MC: Solberg blijft domineren, Neuville in de fout

Hyundai kreeg meteen weer klop. Thierry Neuville (Hyundai) reed dan wel een vierde tijd, maar het verlies was opnieuw gigantisch. En Adrien Fourmaux (Hyundai) verloor de remmen en moest zich naar het einde van de dag slepen. Het zou nog erger worden, want op de slotproef gleed de Belg in een gracht. Gelukkig kreeg hij hulp van het publiek die hem terug op weg hielp. Zo fortuinlijk was Josh McErlean (Ford) niet. De Ier moest dus voor de tweede dag op rij opgeven.
De rest van de lus was opnieuw een demonstratie van Toyota. Het wordt stilaan duidelijk dat de korte winterstop weinig zoden aan de dijk bracht voor de Koreanen. Gelukkig maken Ogier en Evans er nog een leuk duel van. De wereldkampioen is genaderd tot op 6.5 seconden van de Welshman.
Dat duel speelt zich wel ver van de leider, al verloor die wel een deeltje van zijn pluimen in de slotfase van de dag. Solberg blijft wel domineren en heeft nog altijd een voorsprong van ruim een minuut op het vechtende duo. De Zweed kan stilaan aan controleren beginnen denken, en hoeft niet meer alle risico's te nemen.
Achter de drie Toyota's gaapt een gigantisch gat. Adrien Fourmaux is plots weer vierde, maar op vijf minuten van de leider. Neuville kijkt al aan tegen een achterstand van zes minuten en kan van de rest van de rally een lange testsessie maken. Als bij wonder, zakt de Belg maar één plaats, en is hij vijfde.
Het hele pak is echt uiteen geranseld. Jon Armstrong (Ford) kende ook zijn deel van de pech, maar mag tevreden zijn met zijn zesde positie. De Ier doet bij zijn debuut wat moet. Én hij blijft Hayden Paddon (Hyundai) voor. De Nieuw-Zeelander beleeft weinig plezier aan zijn comeback, maar blijft voorlopig wel foutloos.
Achter de Kiwi zitten de eerste Rally2's al. Léo Rossel blijft leiden, voor Eric Camilli. Nikolay Gryazin vocht terug, maar de Fransmannen weerstaan voorlopig nog aan de druk.
Ondertussen is Grégoire Munster (Ford) opgeklommen naar de elfde stek, met zicht op de top tien. Hij gaat Takamoto Katsuta (Toyota) vooraf. De Japanner reed een hele middag zonder stuurbekrachtiging.
Morgen volgt een lange dag, maar met weinig proeven. De rijders maken reeds de oversteek richting Monaco om daar een showproef af te haspelen. Tussenin zijn er amper drie proeven, en is er amper sprake van een echte wedstrijddag. De wedstrijd eindigt zondag met onder meer een dubbele passage over de Col du Turini.
Foto: Toyota Gazoo Racing
Tweet





























Mike Janssen