van der Horst

Mexico City: Eerste startrij voor Porsche

Pascal Wehrlein - TAG Heuer Porsche Formula E Team
Pascal Wehrlein - TAG Heuer Porsche Formula E Team
Porsche en Mexico City blijft een perfecte combinatie in de Formule E. Ook vandaag bleek er in de kwalificatie geen maat te staan op het Duitse merk, met Pascal Wehrlein die de polepositie wist te veroveren voor teamgenoot António Félix da Costa. Porsche verzekerde zich zo voor het eerst van de volledige eerste startrij. De tweede rij wordt ingenomen door Jean-Éric Vergne (DS Penske) en Oliver Rowland (Nissan). Voor Stoffel Vandoorne verliep de kwalificatie minder goed, hij zal de race starten vanaf een teleurstellende vijftiende positie.
Na een natte vrije training eerder op de dag was de baan inmiddels wat opgedroogd voor de kwalificatie. Porsche liet opnieuw zien dat het circuit van Mexico City hen bijzonder goed ligt. Pascal Wehrlein noteerde de snelste tijd in de eerste kwalificatiegroep en hield Oliver Rowland, Sébastien Buemi (Envision), en Mitch Evans achter zich. Edoardo Mortara (Mahindra) probeerde nog op te rukken, maar raakte opgehouden achter Lucas Di Grassi (Yamaha-Lola). Uiteindelijk kon de Zwitser toch naar de duels, nadat Buemi was gediskwalificeerd wegens een technische inbreuk. Voor Stoffel Vandoorne (Maserati) verliepen de kwalificaties moeizaam: hij zal de race starten vanaf de achtste startrij.

In de tweede groep bleef het spannend tot het einde. Maximilian Günther klokte de snelste tijd, met Jake Dennis als tweede en Nick Cassidy (Jaguar) als derde. Cassidy moest echter zijn laatste ronde vroegtijdig beëindigen. António Félix da Costa wist zich ten koste van Jean-Éric Vergne (DS Penske) te plaatsen voor de duels. Ook Vergne mocht alsnog door, omdat Cassidy werd uitgesloten wegens een technische overtreding.

De kwartfinales leverden enkele interessante duels op. Evans begon sterk, maar Rowland nam in de tweede sector de overhand en liep uit op de Nieuw-Zeelander. Mortara maakte een fout in de eerste bocht, waardoor Wehrlein zonder problemen naar de halve finale doorstootte. In het duel tussen Porsche-aangedreven bolides won da Costa van Dennis. Tot slot was er het teamduel tussen de DS Penske-rijders, waarin Vergne teamgenoot Günther versloeg.

De halve finale tussen Wehrlein en Rowland werd een spannende strijd, maar de regerend wereldkampioen trok aan het langste eind. In de tweede halve finale wist da Costa zijn voormalige teamgenoot Vergne te verslaan, wat Porsche een compleet podium in de finale bezorgde. Daarin bewees Wehrlein wederom zijn klasse door da Costa te verslaan en voor de vierde keer in zijn carrière de polepositie in Mexico te veroveren.

Voor het eerst in de Formule E bezet Porsche de volledige eerste startrij. Of dat succes ook naar een overwinning kan worden omgezet, zien we vanaf 21:00 uur.

Foto: Formula E



Dit artikel werd gepubliceerd door Thomas Smets in Formule E op zaterdag 11 januari 2025 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting Mexico City.
  • Skylimit Events

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons