NRF: Boonen, Kumpen en Longin klaar voor seizoensstart
“Ja, Tom heeft ons verrast”, grijnst Kumpen. “In positieve zin! Ik wist dat hij snel was, maar hij bleek nog sneller dan verwacht. Maar vooral: Tom kent zijn eigen limieten en probeert niets te forceren. Als je de wagen deelt met ervaren rijders als Bert en ik is dat niet onbelangrijk.”
“Hij heeft er zich echt in vastgebeten”, vult Longin aan. “Zijn passie voor snelle auto’s is bekend, maar hij wil ook steeds beter worden. Tijdens de testdagen bestudeerde Tom uitgebreid de opgetekende data, analyseerde hij bocht per bocht waar het beter kon. Aan motivatie geen gebrek, en dat zie ik heel graag gebeuren.”
Want Boonens geestdrift zorgt er ook voor dat Kumpen en Longin helemaal scherp blijven. “Een voorbeeldje”, vertelt Kumpen. “We trainden op de rijderswissels, en eigenlijk waren we best tevreden over de tijden die we haalden. Tom niet echter. Hij moest en zou die laatste seconde er nog afkrijgen.”
Aan motivatie geen gebrek dus, maar het valt niet te ontkennen dat er voor de eerste wedstrijd van 2018 nog wat vraagtekens in de lucht hangen. “Ik denk wel dat Tom met stress kan omgaan”, lacht Longin. “Maar goed, het is nog een beetje een onbekende hoe hij met bepaalde wedstrijdsituaties zal omgaan. Ik ben er echter van overtuigd dat hij er – binnen zijn huidige mogelijkheden – alles zal uithalen.”
“De eerste paar wedstrijden worden niet makkelijk”, besluit Kumpen. “Punten sprokkelen, een podium halen in onze klasse, dat moet het doel zijn. Vanaf het derde weekend zouden we helemaal voorin moeten kunnen meespelen. Want we willen die titel, laat daar geen misverstand over bestaan.”
De openingswedstrijd (2u05 lengte) gaat zondagnamiddag om 14u50 van start. See you in Zolder!
Belcar kalender 2018:
7-8 april: Zolder New Race Festival
2-3 juni: Spa Euro Race
30 juni-1 juli: Zolder Superprix
11-12 augustus: Eleven Sports 24 Hours of Zolder
29-30 september: Spa Racing Festival
20-21 oktober: Zolder American Festival
PK Carsport Press
Tweet