OPINIE: Verdedigen bleek de beste aanval...

Spektakel zoek

Helaas was er van dat alles niets te bespeuren tijdens de openingsrace van het nieuwe seizoen.
Het startschot werd gelost op de permanente omloop van Mexico City, die weinig overeenkomsten heeft met de stratencircuits die de discipline zijn eigenheid hebben bezorgd. Dat hoeft natuurlijk geen garantie te betekenen op een slechte wedstrijd, maar dat werd het afgelopen zaterdag wel.
Zoeken naar inhaalacties was als zoeken naar een speld in een hooiberg, en tot overmaat van ramp werden sommige van de weinige inhaalbewegingen niet in beeld gebracht. Een gevoel van medelijden met de niettemin talrijk opgekomen toeschouwers overheerste.
Defense mode
Vaak slaagt het kampioenschap erin een eentonige race te camoufleren dankzij de Attack Mode die elke rijder tweemaal moet activeren. Eerst gaat er wat tijd verloren, maar meer vermogen zorgt voor inhaalacties en uiteindelijk ook tijdwinst. In Mexico City bleek echter dat rijders zelfs mét de aanvalsmodus niet in staat waren om in te halen.Het onvermijdelijke gevolg was dat iedereen zo snel mogelijk beide aanvalsmodi wapende, om meteen verlost te zijn van het nadeel. Het kan toch niet de bedoeling zijn dat de Attack Mode wordt ingezet... om te verdedigen?
"Derde generatie kan niet bekoren"

Toch maakt onze verslaggever zich zorgen. "De derde generatie heeft mij tot nog toe niet kunnen behoren. Het fenomeen waarbij in peloton wordt gereden zoals in het wielrennen, behoort zeker en vast niet tot het verleden en daar is behoorlijk wat kritiek op gekomen. Ik heb er vertrouwen in dat een oplossing kan gevonden worden, maar de tijd begint stilaan te dringen."
We kunnen alleen maar hopen dat de spektakelarme wedstrijd in Mexico de uitzondering zal vormen die de regel van 2024 bevestigt. Alleen moeten we misschien langer wachten dan de dubbele confrontatie in Saoedi-Arabië om het antwoord te kennen.
Foto's: Formula E
Tweet





























Sam Dejonghe