van der Horst

Portimão: Matisse Lismont mikt op sterke seizoensafsluiter tijdens finale van de GT World Challenge

Matisse Lismont
Matisse Lismont
Matisse Lismont wil zijn indrukwekkende seizoen 2026 dit weekend afsluiten op de hoogste trede van het podium. De GT World Challenge Europe maakt zich op voor de seizoensfinale op het Autódromo Internacional do Algarve in Portimão.
De Belgische rijder heeft met zijn BMW M4 GT3 EVO van Team WRT al alle titels in de Silver Cup veroverd. Op de Nürburgring verzekerde hij zich van de titel in de Endurance Cup, waarna hij in Zandvoort ook de titels in de Sprint Cup en het gecombineerde kampioenschap binnenhaalde. Nu alle titels binnen zijn, kan Matisse dit weekend volop genieten van de strijd op het hoogste niveau.

Matisse Lismont/Amaury Cordeel/Ignacio Montenegro - Team WRT BMW M4 GT3 EVO
Matisse Lismont/Amaury Cordeel/Ignacio Montenegro - Team WRT BMW M4 GT3 EVO
Toch heeft het trio van de BMW met startnummer 30 een duidelijk doel voor ogen in Portimão: de overwinning in de Silver Cup. Hoewel Matisse en Ignacio "Nacho" Montenegro in 2026 al vijf Sprint-zeges behaalden, werd de Endurance-titel veroverd zonder één enkele raceoverwinning. Samen met Amaury Cordeel willen ze hun schitterende seizoen dan ook bekronen met een zege op het Portugese circuit.

“De overwinning is dit weekend ons doel”, bevestigt Matisse. “Dat is het enige wat telt. Nacho en ik stonden in de Sprint Cup al een paar keer op de hoogste trede van het podium en nu willen we dat tijdens de finale ook samen met Amaury doen. Dat zou de perfecte manier zijn om dit geweldige seizoen samen af te sluiten.”

“Iedereen begint min of meer vanaf nul, want het kampioenschap heeft al jarenlang niet meer op Portimão gereden. Maar wij hebben er afgelopen winter getest en WRT is het beste team op de grid. We mogen er dus van uitgaan dat we meteen competitief zullen zijn.”


De Endurance-finale vindt plaats twee weken na de laatste Sprint-manche van 2026. Matisse en Nacho hadden de titel al vóór de Spaanse wedstrijd veiliggesteld, maar het weekend in Barcelona draaide uiteindelijk uit op een teleurstelling. Het was immers het enige Sprint-weekend van het seizoen waarin het duo niet op het podium eindigde.

“Barcelona was voor ons bijzonder moeilijk en uiteindelijk bleven we met een gevoel van frustratie achter”, vertelt hij. “Gelukkig hadden we de titel al op zak, maar in Portimão willen we sterk terugkomen. Ook al hebben we niets meer te winnen, we willen het jaar op een hoogtepunt afsluiten.”

De GT World Challenge Europe krijgt dit weekend bovendien extra aandacht, want viervoudig wereldkampioen Formule 1 Max Verstappen maakt zijn debuut in het kampioenschap, in de Pro-klasse. De Nederlander maakt deel uit van een indrukwekkend deelnemersveld van 61 wagens, wat garant staat voor een bijzonder competitieve seizoensfinale.

Matisse Lismont
Matisse Lismont
“Natuurlijk is het geweldig om iemand als Max op de startgrid te hebben”, zegt Matisse. “Het toont in de eerste plaats aan hoe groot de GT-racerij momenteel is. Zijn deelname zal ongetwijfeld voor extra aandacht voor het kampioenschap zorgen en voor ons als rijders is het fantastisch om zo’n referentie op de baan te hebben.”

Het raceweekend begint donderdagmiddag met een testsessie van twee uur. Vrijdag staat een druk programma op de planning, met de eerste vrije training om 08.45 uur, gevolgd door de tweede vrije training om 12.45 uur en de kwalificatie om 17.55 uur. De drie uur durende race gaat zaterdag om 17.00 uur van start en eindigt om 20.00 uur.
 
Voor Matisse en zijn teamgenoten wordt het de uitgelezen kans om de kroon te zetten op een seizoen dat gerust een meesterwerk genoemd mag worden.

Persbericht Matimo Racing


 



Dit artikel werd gepubliceerd door de redactie in GT World Challenge Europe Endurance op donderdag 15 oktober 2026 en is tevens terug te vinden in onze autosportkalender bij de meeting Portimão.
  • Powercars

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons