Portugal: Neuville zegeviert

Minstens één man maalde daar niet om en dat was Thierry Neuville (Hyundai). In Kroatië miste hij nog de overwinning na een late crash, nu werden de rollen gedraaid en mocht de Belg met de bloemen naar huis op moederdag. De Belg sprokkelde ook nog zondagspunten en mag dus heel tevreden zijn. "We hadden deze zege nodig om meerdere redenen. Dit is goed voor de motivatie, ook binnen het team", aldus Neuville. Hyundai hield dus woord, en mengt zich opnieuw een beetje. Adrien Fourmaux (Hyundai) pakte zelfs nog de Power Stage.
Achter Neuville eindigde Oliver Solberg (Toyota) tweede op een kwartminuut. Ook voor de Zweed is dit een opsteker. WK-leider Elfyn Evans (Toyota) pakt in extremis ook nog een podiumplek en doet opnieuw een zaakje in de WK-stand. Fourmaux reed naar plek vier, voor Takamoto Katsuta (Toyota). Ogier moest vrede nemen met plaats zes, voor Sami Pajari (Toyota) die een vijfde podium op rij zag verloren gaan door een lekke band. Dani Sordo (Hyundai) rondde de top acht.
In WRC2 ging Teemu Suninen uiteindelijk nog aan de haal met winst, voor Roope Korhonen en Andreas Mikkelsen.
In de WK-tussenstand leidt Evans nu met 123 punten. Dat zijn er twaalf meer dan Katsuta en nog altijd 31 meer dan Solberg. Neuville telt na zijn 30 punten van dit weekend nu 65 punten, maar blijft zevende in de WK-stand.
In het laatste weekend van mei trekt de karavaan naar Japan, Toyota-land.
Foto: FIA WRC
Tweet





























Raphaël van der Straten