van der Horst

Rally: Stéphane Lefebvre wint generale repetitie voor Ypres Rally

Stéphane Lefebvre - Toyota Yaris Rally2
Stéphane Lefebvre - Toyota Yaris Rally2
Stéphane Lefebvre heeft de Rally van de Monteberg op zijn naam geschreven. Hij haalde het overtuigend voor Thomas Martens en Christophe Merlevede.
Grégoire Munster (Hyundai) was de grote uitdager van Stéphane Lefebvre. De Luxemburger wist ondanks een klein foutje meteen de kop te nemen met een geweldige snelste tijd op de openingsproef, maar hij verloor die al even snel door een lekke band. Het zou een rode draad worden doorheen het verhaal.

Stéphane Lefebvre (Toyota) pakte dankbaar over en keek niet om, terwijl Munster opnieuw naderde, want hij zou opnieuw lek rijden en later ook nog in de fout gaan. Ook een andere schaduwfavoriet, de Tsjech Erik Cais (Hyundai) werd snel uitgeteld nadat hij vroeg in de wedstrijd veel tijd verloor. Hij kan wel terugblikken op een geslaagde kennismaking met enkele snelste tijden.

Ondertussen kwam Lefebvre niet meer in de problemen, want de concurrentie volgde ver. Thomas Martens (Hyundai) liet heel mooie dingen zien en verlaat Poperinge met een tweede stek op ruim een minuut. Christophe Merlevede (Lancia) zorgde voor een Belgische primeur door een Lancia aan de start te brengen. Hij besloot ontzettend knap als derde na deze afvallingsrace. Bjorn Syx (Toyota) kende wat pech, maar vocht nog terug naar een vierde plaats. Pieter-Jan Maeyaert (BMW) sloot de top vijf af, als winnaar bij de historics.

De Monteberg werd voor veel rijders de ideale opwarmer richting de hoogmis van de Belgische rallykalender, de Ypres Rally, eind juni.

Foto: Sandro Delaere



Dit artikel werd gepubliceerd door Sandro Delaere in VAS Rally op zondag 3 mei 2026.
  • Crisartech

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons