Rally van Wallonië: Van Woensel voelt zich gediscrimineerd


Chris Van Woensel: “Ik heb er geen probleem mee om Kris Princen, Freddy Loix en andere snelle piloten met een R5 vooraan te laten starten. Ik heb alle respect voor de keuze van de RACB en de promotor om de R5's te promoten in het BRC via een gunstige startorde, maar er zijn toch grenzen. Eender welke gentleman-driver zonder ervaring kan zomaar een plaatsje opeisen in de top 15. Maar de


En nog is de kelk van Chris nog niet geledigd die van plan was om met de Mitsubishi aan de start te komen van de Kenotek Ypres Rally maar opnieuw het deksel op de neus krijgt. Er was door de organisatie bevestigd dat WRC-wagens die uitgehomologeerd zijn, konden rijden in klasse NCE.

“Het gebrek aan respect voor onze auto begint zwaar door te wegen. Wij hebben 20 jaar geïnvesteerd in de Belgische rallysport, we brengen een topwagen aan de start en ik denk dat ik nog altijd bij het kransje snelle piloten behoor, maar dat telt allemaal niet meer."
Desondanks blijven Chris Van Woensel en Rik Snaet gemotiveerd om vanaf vrijdagavond te knallen op de snelle proeven van de Rally van Wallonië.
"Ik hou van de vloeiende proeven van de Wallonie. Loix en Princen blijven favoriet, maar ik wil toch graag meespelen voor de top 5 en als het kan voor een podiumplaats. Maar met een hoge startpositie wordt dit moeilijker," blijft Chris Van Woensel redelijk voorzichtig in zijn voorspellingen.
Foto's: RIP - Vincent Wouters - Ronald Janssens - Sandro De Laere
Tweet