van der Horst

Silverstone: Dries Van Langendonck timmert verder aan de weg naar de titel

Dries Van Langendonck
Dries Van Langendonck
Het Britse Formule 4 kampioenschap gaat stilaan richting de eindfase. Dit weekend stond op het circuit van Silverstone de negende en voorlaatste wedstrijd van het seizoen gepland, met opnieuw een prima prestatie van Dries Van Langendonck. De Limburger dikte zijn puntentotaal flink aan met een dubbele zege en telt nu ruim zeventig punten voorsprong.
  • Powercars
In de aanloop naar dit weekend maakten maarliefst zeven piloten nog kans op de titel, al moesten er voor de meesten wel wonderen gebeuren om zich tot kampioen te kronen, maar zeg nooit nooit. Het voorlaatste treffen vond bovendien plaats op de kortere National lay-out van het circuit van Silverstone waardoor het deelnemersveld op de kortere omloop van de voormalige vliegtuigbasis steeds kort bij elkaar bleef.

De kwalificaties werden opnieuw gedomineerd door Van Langendonck die zich voor de beide langere races van het weekend, eentje op zaterdag en eentje op zondag, van de polepositie verzekerde. De titelkandidaten zaten wel vrij kort bij elkaar, met Lewis Wherrell op P2 en Theo Palmer op P3. 
De beste start in de eerste race was voor Wherrell die na een knap duel met Van Langendonck de leiding overnam van de Belg. De safetycar kwam al in de openingsronde naar buiten voor een incident met meerdere wagens en liet het veld met nog twaalf minuten op de klok weer los. Van Langendonck was klaarwakker bij de herstart en kwam meteen langszij bij Wherrell, die stuurde wat later in, kwam in het vuil en spinde op zichzelf de grindbak in. Opgave, en duur foutje van de Brit. Palmer profiteerde door even de leiding over te nemen, maar Van Langendonck kwam al snel weer langszij voordat de safetycar opnieuw naar buitenkwam om Wherrell's auto te takelen. Na de herstart liet Palmer, Van Langendonck niet meer los, maar de McLaren Junior hield stand en won zijn eerste race van het weekend, voor Palmer en Smith. 

Tommy Harfield schreef vanochtend de tweede race van het weekend op zijn naam door van start tot finish aan de leiding te rijden. Dries Van Langendonck moest als twaalfde van start, kwam al snel de top tien binnen gereden en werd uiteindelijk mooi zesde. De overige twee podiumplaatsen waren voor Jarrett Clark en de Zwitserse Chiara Bättig. 

Bij de start van de laatste wedstrijd werd al vroeg de rode vlag gezwaaid nadat Chiara Bättig niet van haar plek kwam. Cameron Nelosn kon haar niet ontwijken en schampte de auto van Bättig. De klap was gelukkig niet enorm, maar voor beiden zat de wedstrijd er wel meteen op. Er volgde een nieuwe stilstaande start, met een kanonstart van Van Langendonck die de leiding kon behouden. Wherrell volgde op P2, Lennon ging voorbij aan Palmer voor P3. Daarmee lag de eindstand meteen vast want Wherrell kon Van Langendonck niet meer bedreigen voor de zege, terwijl Palmer ook niet kwam dreigen bij Wherrell. 

Binnen twee weken vindt het laatste wedstrijdweekend van het seizoen plaats, op het circuit van Brands Hatch.
Er wachten daar nog 25 punten per wedstrijd voor de winnaar, en zoals steeds een bonus per gewonnen positie in de korte sprintwedstrijd. Mathematisch kan de titel Van Langendonck nog ontglippen, maar u snapt ook dat de concurrentie daarvoor een stevig schietgebedje mag doen.

 Foto's: British F4



Dit artikel werd gepubliceerd door Philippe De Roeck in Formule 4 op zondag 27 september 2026.
  • LTF

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons