Spa 240: Speedlover boekt opnieuw een overwinning met Jean-Pierre, Jaxon en Jay Verhoeven

Dat race-incident gaf de leiding aan de MARC II V8 Mustang VDS Racing Andorra #3 van Thomas Vanloocke en Raphaël van der Straten. Aan deze wagen was eerder die dag nog een versnellingsbakwissel uitgevoerd.
In het begin van de race moest ook de BMW 130 GTR #77 van Philippe Wouters en Wim Lemmens opgeven vanwege een elektrisch probleem. De Peugeot 308 Racing Cup #7 van Gaëtan Hayot, Dimitri Persoons en Axel Soyez kampte opnieuw met turboproblemen, net als tijdens de kwalificatie. In Divisie 2 verloor na ongeveer veertig minuten de Hyundai i30 N TCR #262 van Robin Dries en Samuel Hilgers veel ronden door een gebroken aandrijfas, eveneens hetzelfde probleem als tijdens de kwalificatie.
De Renault Clio II #69 van Rogier Van Kuyk en Thomas Leten verscheen zelfs helemaal niet aan de start, vanwege een gebroken wiellager.
Na een kwart van de wedstrijd verloor het leidende veld ook de koploper in de klasse GT4+, de Toyota GR Supra GT4 #11 van Patrick Dubois en Cédric Wauters. De auto werd, naarmate de race vorderde, gaandeweg steeds meer onbestuurbaar en er kon geen oplossing worden gevonden.
Terwijl de MARC II V8 Mustang van Van der Straten en Vanloocke aan de leiding reed, zorgde een Drive Through wegens het overschrijden van de track limits ervoor dat de Porsche 992 GT3 Cup #18 van de familie Verhoeven opnieuw dichterbij kon komen… om vervolgens op eigen kracht de leiding over te nemen! Hoewel de Australische silhouette-wagen een eerste keer terugkeerde in dezelfde ronde als de leiders, besliste een nieuwe straf in het laatste uur van de race over het lot van de wedstrijd. Jean-Pierre, Jaxon en Jay hoefden vervolgens geen onnodige risico’s meer te nemen om de overwinning binnen het algemene klassement veilig te stellen en zo een nieuwe zege te bezorgen aan het team van André Van Hoof, na de eerdere overwinning op het TT Circuit Assen.
Voor de MARC II V8 Mustang moest het ergste nog komen. In de omgeving van Stavelot kwam de wagen in de laatste ronde nog in contact met een tragere auto. De #3 werd desondanks nog als tweede algemeen geklasseerd.



In Divisie 1 was er de verwachte dominantie van de onvermoeibare Vauxhall Astra Coupé #777 van Philippe Ménage, Guy Katsers en François Jeukenne. Zij domineerden de wedstrijd met ruime voorsprong op de beste wagen uit klasse A (!), de Renault Clio van de vijfde generatie van Jordan Genten en zijn vader Dominique. In klasse B vervolledigden de Renault Clio Cup #510 van John en Jérôme Pirotte en de #210 van Valentin Breulet, Philippe Hennebert en Luca Nasello de top drie.
Zoals de traditie het wil, gingen de deelnemers in de MP-klasse tijdens de eerste 60 minuten van de race volop de strijd aan met elkaar. Lionel Corbisier stuurde de eerbiedwaardige Suzuki Baleno van BGDC naar de overwinning, vóór de Alfa Romeo 156 van Christophe Cagnina en de Peugeot 206 van Matthias Lavrysen en Arthur Zeelmaekers.
Het is binnen minder dan drie weken, in het voorprogramma van de 24H2CV/C1, dat de 100 Series by BGDC 2026 zijn finale beleeft met de Franco 200.
Persbericht Hundred Series by BGDC
Tweet






























Sam Dejonghe