Spa: Marco Butti en Teddy Clairet verdelen de zeges
Marco Butti - MM Motorsport Honda Civic Type R FL5 TCR
Het was een drukke zaterdag voor de TCR Europe in Spa-Francorchamps, waar het kampioenschap beide races op één dag afwerkte. We kregen daarbij twee verschillende winnaars: rond de middag wist Marco Butti (MM Motorsport Honda) de overwinning op zijn naam te schrijven, terwijl Teddy Clairet (Clairet Sport Audi) in de avondrace hetzelfde kunstje herhaalde.
Start 2025 TCR Europe Spa-Francorchamps Race 1
Al in de eerste ronde wist Marco Butti de leiding te veroveren na een gewaagd manoeuvre bij het inrijden van Les Combes. Van daaruit controleerde de Italiaan de race, zelfs na de enige neutralisatie na een slipper van Ruben Volt in de ALM Motorsport Honda in Bruxelles. Butti behaalde de zege voor Junesung Park (Solite Indigo Racing Hyundai) en Santiago Concepción (Auto Club RC2 Valles Honda). Eric Gené (Monlau Competición Cupra) en Teddy Clairet vervolledigden de top vijf.
Teddy Clairet - Clairet Sport Audi RS3 LMS
In de tweede race was het Teddy Clairet die de beste start kende. Hij verschalkte al meteen Victor Andersson (MA:GP Lynk & Co) en bleef vervolgens buiten schot van de rest van het veld. Andersson kon het tempo van de Fransman niet volgen en moest toekijken hoe zowel Marco Butti als Jimmy Clairet hem voorbijgingen. In de voorlaatste ronde ging het echter mis voor Butti: bij het aansnijden van Blanchimont schoot hij rechtdoor en crashte zwaar met zijn Honda. Daardoor mochten de gebroeders Clairet plaatsnemen op de eerste en tweede podiumtrede, terwijl Andersson alsnog derde werd. Junesung Park en zijn teamgenoot Junui Park maakten de top vijf compleet in hun Solite Indigo Racing Hyundai's.