Spa Rally: Cherain pakt titel, Verstappen boekt zege
![Cédric Cherain - Hyundai i20 Rally2](https://www.autosport.be/i/200/upload/2497a629f5d8b877ff0faa9466b9aeba317cc428.jpg)
Cherain had aan een tweede plaats genoeg om de titel te pakken en reed dan ook matuur naar de tweede stek. Maxime Potty (Citroën) kwam tekort om zijn tweede titel op rij te grijpen. De aftredende kampioen ging zaterdagochtend in de fout en verloor zijn zegekansen. Hij strandt op een ruime halve minuut van de winst, nadat hij gisteren driekwartminuut verloor. Potty deed zijn titel wel eer aan dit jaar met enkele knappe resultaten, waaronder winst in de East Belgian Rally en een tweede stek in Ieper.
John Wartique (Skoda) reed naar een mooie vierde plaats voor Bernhard ten Brinke (Skoda). De Nederlander hield maar een seconde over op Tom Rensonnet die enorm veel progressie maakte. Hij besloot de Power Stage zelfs met een derde tijd.
Maxim Decock won bij de junioren en in de Stellantis Cup. De West-Vlaming was in Spa meesterlijk en had weinig moeite om Tom Heindrichs af te houden.
Bij de GT's won Romain Delhez in zijn Porsche. Hij werd zelfs negende algemeen. In de Renault Clio Trophy was Thomas Martens de snelste. De 18-jarige 'Ginger One' was Nederlander Nard Ippen te snel af. Bij de historics was Geoffrey Leyon aan het feest.
Met de Spa Rally gaat de rallysport nu in een winterslaap. Het Belgische Rallykampioenschap wordt in 2025 opnieuw op gang getrokken in de Rally van Haspengouw.
Foto: Davy Degryse - RIP
Tweet