van der Horst

Sprint League Porsche - Chang: Gunnar Rickes terug bovenaan

Start 2026 Sprint League Porsche Chang Race 2
Start 2026 Sprint League Porsche Chang Race 2
Voor het vierde raceweekend van de Sprint League Porsche trok de karavaan opnieuw naar Azië, meer bepaald naar het virtuele Thailand. Daar mocht het veld zich wagen aan het Chang International Circuit in Buriram, wat uitmondde in een sportieve wederopstanding van Gunnar Rickes. Nadat hij twee seizoenshelften zijn meerdere moest erkennen in Kordian Krzymiński, nam de Duitser opnieuw de leiding over en wist hij beide races op zijn naam te schrijven. In de Pro-Am-klasse was Michael Klein tweemaal de sterkste, terwijl bij de Am-coureurs de zeges verdeeld werden tussen Michael Tuite en Nicozel van der Bergie.
Gunnar Rickes die het haalt van Kordian Krzymiński
Gunnar Rickes die het haalt van Kordian Krzymiński
Hoewel Kordian Krzymiński voor het derde raceweekend op rij de poleposition wist te bemachtigen, was het Gunnar Rickes die het beste uit de startblokken schoot. De Duitser nam direct het voortouw, met in zijn kielzog de Pool en Patrick de Louw. Nadat de Nederlander na een vijftal minuten uit de voorhoede wegviel, namen Rickes en Krzymiński samen de benen. De kampioenschapsleider hing geduldig achter de achterbumper van zijn voornaamste concurrent en begon in de tweede helft van de race de druk op te voeren. Op sommige momenten kwam Krzymiński zelfs naast Rickes, maar de Duitser wist elke aanval pareren. In de slotronde probeerde de Pool een alles-of-nietspoging, maar hij ving bot, waardoor Rickes na een spannende strijd opnieuw op het hoogste schavotje mocht plaatsnemen. John Reilly werd op geruime afstand best of the rest met de derde plaats, terwijl Michael Klein en Sébastien Kinif de top vijf compleet maakten.

Het incident tussen Jay Cornish en Stefan Frings
Het incident tussen Jay Cornish en Stefan Frings
In de tweede race sloeg het noodlot toe voor Krzymiński. Terwijl Rickes vanaf poleposition opnieuw de leiding behield, ging het voor de Pool helemaal mis bij het insturen van de eerste haarspeldbocht. Hij werd aangetikt door Reilly, spinde en zag het complete veld aan zich voorbijtrekken. Rickes maakte dankbaar gebruik van de chaos om weg te rijden van de rest; met een constante voorsprong van twee seconden schreef de Duitser ook de tweede wedstrijd op zijn naam. De strijd om de tweede plek leverde aanzienlijk meer spektakel op. Door het geharrewar in de openingsronde schoof Stefan Frings op naar de tweede plaats. Terwijl hij op twee seconden van Rickes bleef hangen, opbouwde hij voldoende voorsprong op De Louw en een ijzersterke Jay Cornish, die vanaf de achterhoede maar liefst twintig plaatsen goedmaakte. Naarmate het slot naderde, sloten beide achtervolgers aan bij de Duitser. Cornish zette een aanval in om het zilver op te eisen, maar kwam in aanraking met Frings en spinde. De Louw profiteerde optimaal als derde hond in het kegelspel en kwam als tweede over de meet. Frings eindigde als derde, terwijl Cornish genoegen moest nemen met de vierde stek. Krzymiński knokte zich na zijn incident in de openingsronde nog knap terug naar een vijfde plaats.

Michael Tuite en Timo Reiter
Michael Tuite en Timo Reiter
In de nevenklassen was het Michael Klein die een dubbelzege liet optekenen in Pro-Am. Na zijn vierde plaats algemeen in de eerste race pakte hij de klasse-overwinning met een zesde plek algemeen in de tweede wedstrijd, waarbij hij telkens Sébastien Kinif achter zich hield. De derde podiumplek wisselde van eigenaar: Colin Barker pakte het brons in de eerste race, terwijl klassementsleider Martin Pater in de tweede wedstrijd mee op het podium mocht. Bij de Am-coureurs domineerden twee rijders het veld. In de eerste wedstrijd pakte Michael Tuite de zege voor Nicozel van der Bergie en Kris Willems, waarna de Ier en de Nederlander in de tweede race van rol wisselden. Ditmaal eiste Van der Bergie de overwinning op, terwijl Thijs Dendauw als derde mee naar het podium mocht.

Met het seizoen halverwege is er in geen enkele klasse nog een uitgesproken topfavoriet voor de titel. De volgende afspraak op de kalender belooft alvast een flinke uitdaging te worden: over twee weken trekt het veld naar Duitsland voor de virtuele races op het technische circuit van Oschersleben.

Foto's: Timo Reiter - Kordian Krzymiński - Sébastien Kinif



Dit artikel werd gepubliceerd door Thomas Smets in Simracing op dinsdag 22 september 2026.
  • Powercars

Copyright 2000-2026 Autosport.be - Contacteer ons