Calvarietocht bij Hyundai

Het doet stilaan pijn aan de ogen. Zelfs Neuville spreekt van één van zijn zwaarste periodes uit zijn WRC-carrière, en zo zijn er al een paar geweest. De volgende manche is de Rally van Kenya. De rally staat gekend als een slijtageslag, dus mogelijk kan Hyundai daar nog wat gaan verdoezelen. En met Esapekka Lappi (Hyundai) houden ze hun derde piloot even aan het stuur, wat niet slecht is om wat ritme in te bouwen of te behouden. Hayden Paddon (Hyundai) heeft immers getoond dat het verre van vanzelfsprekend is om een comeback te maken op het hoogste echelon.
Maar na de Safari wachten drie asfaltmanches op vier wedstrijden, en laat dat nu de zwakte zijn van Hyundai... Alhoewel, bijster sterk was de i20 ook niet in Zweden. Héél 2025 werd er geen antwoord gevonden op hun wanprestaties op tarmac. Het was zelfs zo erg dat de wagen van 2024 opnieuw van stal werd gehaald. Als er niet snel beterschap komt, dan wordt 2026 één lange calvarietocht, een kwellende zwanenzang in dit éénmerkenkampioenschap.
Je kan Toyota niets verwijten. Gazoo Racing heeft een wapen dat het altijd en overal goed doet en hun rijders staan er, allemaal. Het is nu al duidelijk hoezeer Hyundai Ott Tänak mist. De Est vond tenminste nog dat extraatje op sneeuw en gravel. Toyota grossiert informatie van drie, vier of soms zelfs vijf piloten, terwijl Hyundai het vooral moet doen met de data van twee geboren asfaltrijders en een pak interimkrachten.
Het is nu al hopen dat Oliver Solberg (Toyota) dat extra stapje kan zetten, anders krijgt Evans een vrijgeleide naar zijn eerste o zo beheerde titel. Als 2026 een doorsnede wordt van de eerste twee manches, dan wacht er de rallyfans een lang eentonig seizoen, en is het nu al uitkijken naar de nieuwe regels in 2027.
Foto: FIA WRC
Tweet





























Mike Verschuur