WRC: Gouden kans voor Elfyn Evans

Evans telt 111 WK-punten. Dat zijn er veertien meer dan Ogier. Er kunnen tal van scenario's worden opgezet maar de powerstagepunten maken het niet zo gemakkelijk om dat te doen, maar als Ogier richting winst lijkt te rijden, doet Evans er toch goed aan om mee op het podium te klimmen. Alles minder dan winst, zal het een pak moeilijker maken voor Ogier om terug op zijn troon te klimmen. Gelukkig is er nog 2021, want Ogier doet er nog een jaartje bij. Evans is dan weer in elk scenario zeker van de titel als hij voor Ogier eindigt, tenzij dat buiten de punten gebeurt. Dan moet Neuville winnen.
Dat gezegd zijnde.

Mogelijk kunnen de derde piloten nog een handje toesteken. Met Dani Sordo (Hyundai) bezit Hyundai over een echte asfaltvreter. De Spanjaard verkeert in bloedvorm met vier overwinningen dit seizoen, met uiteraard de rally van Sardinië bovenaan het lijstje. Kalle Rovanperä (Toyota) liet zich al meerdere keren opmerken dit seizoen, maar de Fin ligt al enkele maanden stil en heeft weinig asfaltkilometers met de Yaris in de benen. Bovendien zou Hyundai wel eens kunnen teren op hun ervaring in Monza, want de Koreanen waren de voorbije jaren vaak aanwezig in de showrally. Zelfs Neuville maalde al enkele ronden af op de Autodromo.
Er staan nog WRC's aan de start, uiteraard te beginnen met M-Sport dat Esapekka Lappi, Teemu Suninen en Gus Greensmith in de vuurlinie zet, maar de Britse troepen hebben amper nog getest sinds de lockdown en verkeren niet bepaald in goede doen. Takamoto Katsuta brengt nog een Yaris in stelling en Ole Christian Veiby maakt zijn WRC-debuut met de Hyundai i20.

De rally zelf dan: donderdag en vrijdag zal er niet veel meer te zien zijn dan de Autodromo. Het parcours is niet meteen het meest tot de verbeelding sprekende, maar er is weinig marge en de set-up kan maar beter meteen perfect zijn. Op zondag keren we terug naar het spinnenweb in en rond de Italiaanse ovaal. Met bijna 130 km ligt het zwaartepunt echter op zaterdag als de rijders de omliggende bergen in trekken. In totaal wordt 240 km tegen de klok afgewerkt, verdeeld over zestien proeven en hopelijk wordt de afsluitende Power Stage er eentje waar het nog allemaal te spelen is!
Foto: Hyundai Motorsport en TME en FIA ERC
Tweet